Eestlane kandideerib lühifilmi kategoorias Oscarile

Silvia Kruusmaa 25. jaanuar 2011, 17:07

Eesti režisööri Tanel Toomi lühifilm “The Confession” (Pihtimus) valiti Oscari parima lühifilmi kategooria eelvalikus 5 parima hulka.

Tanel Toomile andis õiguse kandideerida Ameerika Filmiakadeemia parima lühifilmi tiitlile varasemalt saadud auhind tudengite arvestuses.

83. Ameerika Filmiakadeemia auhinnale lühifilmide kategoorias kandideeris 76 filmi, millest said lõpliku nominatsiooni 5 filmi. Nende seas oli ka Eesti režisööri Tanel Toomi film “The Confession”, mis valmis lõputööna “National Film- and Television School”-is (NFTS) ning on juba varasemalt pärjatud tudengifilmide Oscariga parima välismaise filmi kategoorias.
 
“The Confession” on lugu vaiksest ja siirast poisist Samist, kes on mures oma esimese pihilkäigu pärast: tema südametunnistus on puhas – järelikult ei saa toimingust ka kergendust loota. Koos sõbra Jacobiga otsustatakse seda viga parandada, kuid esialgne süütu vemp muutub ootamatult tragöödiaks.

Tanel Toom lõpetas NFTS-i magistriprogrammi käesoleval aastal. Tema õpinguid on toetanud Eesti Kultuurkapital, Sihtasutus Archimedes, Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kinoliit.

Oscareid jagatakse 27. veebruaril Los-Angeles’s Academy Samuel Goldwyn Theatre’is. Oscarite gala teleülekannet vahendatakse üle 200 maale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    31. January 2011, 12:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing