Lux Expressi juht: terrorism on reaalsus

Alyona Stadnik 25. jaanuar 2011, 09:18

Lux Expressi Grupi juhi Hannes Saarpuu sõnul ei mõjuta Moskva Domodedovo lennujaamas toimunud plahvatus eestlaste reisiharjumusi, sest kahjuks terrorism on maailma reaalsus.

Saarpuu sõnul on viimastel aastatel praktiliselt iga aasta Moskvas mingi terroriakt toime pandud. "Eelmisel aastal olid näiteks metroos pommid. Kindlasti ei mõju see positiivselt, aga kui me vaatame analoogseid juhtumeid, mis on toimunud Euroopa teistes suurlinnades Londonis, Madridis, siis arvan, et see ei oma pikaajalist mõju," täpsustas Saarpuu.

Tema sõnul on see paraku reaalsus, millega tänapäeva maailmas tuleb mingil määral arvestada. "Terrorism on kahjuks nähtus, mis erinevates suurlinnades on võimalik. See on risk, millega arvestatakse ja konkreetsele ohule keegi ei mõtle, kui oma reisi planeerib, vähemalt pikemas perspektiivis," lausus Saarpuu.

Ettevõtja lisas, et lähinädalail ja - kuudel võib Moskva plahvatus reisijate käitumist mingil määral mõjutada. Ent inimesed, kes peavad liikuma ja kellel on ärisõidud, nemad reisivad ikkagi. "Kui see ei muutu selliseks sagedaseks asjaks, et iga kuu tagant terroriakt toimub, siis on see ikkagi tänapäeva maailma reaalsus ja midagi teha ei ole," rääkis Saarpuu.

Ta rõhutas, et kindlasti on oluline mõista seda, et tegelikult mitte keegi mitte kuskil ei ole lõpuni kaitstud. "Moskva, Berliin, London, New York – kahjuks igal pool on selline sündmus aset leidnud. Kahjuks kahtlustan, et mingi sagedusega tõenäoliselt juhtub neid asju ka edaspidi," lausus Saarpuu.

Lux Expressi Grupi juht tõi näiteks, et igal hommikul, kui me sõidame oma autoga, siis on ka tõenäosus sattuda avariisse. Aga see ei sunni meid kogu aeg kodus istuma. "Tulebki loota, et vastavad struktuurid teevad oma tööd ja see ei muutu liiga tavapäraseks," ütles Saarpuu.

Moskvas Domodedovo lennujaamas toimus eile plahvatus, milles hukkus hetkeseisuga 35 ja sai haavata vähemalt 168 inimest. Lennujaamas pommi lõhanud terrorist võis olla naine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. January 2011, 08:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing