PwC uuring: maailma tippjuhtide optimism taastunud

ÄP 26. jaanuar 2011, 00:00

Eile õhtul Maailma Majandusfoorumil Davosis avalikustatud värske üleilmse tippjuhtide uuringu (PwC CEO Survey 2011) tulemused näitavad, et ettevõtjate optimism tulevikuväljavaadete osas on tõusnud globaalse finantskriisi eelsele tasemele: ligi pooled (48%) ettevõtjad on väga kindlad oma ettevõtte müügikäibe suurenemises järgmise12 kuu jooksul.

Tippjuhtide optimism on taastunud kõikjal maailmas, mõnevõrra suuremal määral arenevatel turgudel, nagu Hiina ja India, ning vähem Lääne-Euroopas, välja arvatud Saksamaal, kus tulude kasvus on väga kindlad tervelt 80% tippjuhtidest.

PwC Eesti tegevjuhi Ago Vilu sõnul on Eestis, nagu ka mujal maailmas, ettevõtjad "kaevikutest välja ronimas" ja aktiivselt kasutamas paranenud majanduskliima võimalusi oma äritegevuse laiendamiseks. Üle poolte küsitletud ettevõtjatest plaanib töötajate arvu eeloleval aastal suurendada.

Tootearendus tõuseb ausse. Märkimisväärseks muutuseks eelmise aasta sama küsitlusega võrreldes on see, et kui aasta tagasi peeti kõige olulisemaks vahendiks käibe kasvatamisel turuosa suurendamist olemasolevatel turgudel, siis viimases uuringus nähakse vähemalt sama olulise kasvufaktorina tootearendust.

Uue languse hirm pole kadunud. Suurima äririskina näevad ettevõtjad endiselt majanduse ebastabiilsust ja/või võimalikku uut langust, kuid täiesti uue riskina on esile kerkinud avaliku sektori eelarvedefitsiit ja sellega kaasnevad võimalikud negatiivsed tagajärjed erasektorile.

Tippjuhtide arvates on taas oluliselt kasvanud talentide leidmise ja hoidmise tähtsus. Kaks kolmandikku juhtidest usub, et tööjõuturul pole piisaval määral vajalike oskuste ja võimetega töötajaid. Olulise muudatusena varasemate aastatega võrreldes on seejuures suurenenud ettevõtjate valmidus teha avaliku sektoriga koostööd kutsehariduse ja erialase väljaõppe arendamises.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing