Skype'i IPO lükkub ilmselt aasta teise poolde

Fredy-Edwin Esse, California 27. jaanuar 2011, 11:10

Asjaga seotud inimeste sõnul lükkub internetitelefoni teenust pakkuva Skype'i aktsiate avalik esmaemissioon aasta teise poolde, mis on hiljem, kui investorid ootasid, kirjutab Wall Street Journal.

Väidetavalt on hilisema IPO taga firma uus tegevjuht ning IPO-turu ja majanduse ebakindlused, mis on kogu protsessi aeglustanud. Anonüümsete allikate sõnul on alles juulikuu kõige varajasem aeg, kui tasub Skype'i IPOt ootama hakata.

Skype esitas avalduse aktsiate esmaemissiooniks juba läinud aasta augustis, kuid oktoobris nimetati ootamatu käigu tulemusel firma uueks tegevjuhiks endine Cisco Systemsi tippjuht Tony Bates. Allika sõnul pidurdas see IPO käiku oluliselt.

"Tony peab endale jalad alla saama ning mõistma firma äri ja olemust," ütles teine asjaga seotud isik. "Eesmärk on siis IPO teha, kui Tony on valmis ja kui majanduse makroseisund on parem."

Kuigi lisa aeg võimaldab Batesil saada paremasse vormi Skype'is ja tõsta firma väärtust, siis säilib tegelikult risk, et IPO-turg nõrgeneb ja vähendab võimalusi teenida IPOga olulist lisaraha.

Analüütikud on leidmas, et Skype'i aktsiate esmaemissioonist võib saada üks suurimaid IPOsid pärast Google'i turule tulekut 2004. aastal, teenides 1,67 miljardit dollarit. Asjaga seotud isikute sõnul on Skype võtnud sihiks koguda IPOga umbes miljard dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2011, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing