Soomes kipub kaubanduse kasv hääbuma

Anu Jõgi 31. jaanuar 2011, 14:15

Soome kaubanduse liit ennustab järgmiseks aastaks jaekaubandusele kaheprotsendist kasvu ja ülejärgmiseks poolteiseprotsendist kasvu, kirjutab Kauppalehti.

Kaubanduse liidu peaökonomist Jaana Kurjenoja hoiatab, et numbrid võivad veelgi väiksemaks jääda, kui tarbijate ebakindlus suureneb. Tarbijate kindlustunnet on kahandanud majanduskriisi kõrval jutud peatsetest maksutõusudest.

Kurjenoja hinnangul olid kaubandus ja eratarbimine möödunud aastal Soome majanduse ja tööhõive kasvu taga. Nüüd on kaubanduse veojõud tema sõnul hääbumas.

Kaubanduse liidu tegevjuhi Juhani Pekkala arvates võiks poliitikud avaliku sektori olukorra parandamiseks otsida muid võimalusi peale maksutõusude ja peaksid arutlema hoopis avaliku sektori kärbete üle.

Eelmisel aastal kasvas Soomes jaekaubanduse müügimaht 2,9 protsenti ja selle rahaline väärtus 3,8 protsenti, keskmiselt on kaubandus kasvanud pikka aega üle 4 protsendi aastas.

Eestis pöördus eelmise aasta sama kuuga võrreldes ligi kaks ja pool aastat kestnud jaemüügi langus jaekaubandusettevõtetes 2010. aasta septembris ja oktoobris üheprotsendilisele tõusule. Novembris ja detsembris jätkus jaemüügi kasv veidi kiiremas tempos, kasvades 5 protsenti. Aasta kokkuvõttes vähenes jaemüük 2010. aastal eelmise aastaga võrreldes 4 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    31. January 2011, 14:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing