Metalli hinnad löövad aina uusi rekordeid

Romet Kreek 02. veebruar 2011, 00:00

Eile oli metallidele päev, kus püstitati värskeid tippmarke. Jutt ei käi hõbedast ega kullast.

Tina hind tõusis üle 30 000 dollari joone tonni eest. Eilne 30 400 on metallile ajaloo kõrgeim hinnatase Londoni metallibörsil.

Ka vase hind tõusis ajaloo kõrgeimale tasemele. Selle metalli hind flirdib 10 000 dollari tasemega. Eile kerkis metalli hind 9878 dollarile.

"Vase tõus 10 000 dollarile on vaid aja küsimus," ütles Citic Newedge Futures analüütik Liang Haisan Bloombergile.

Londoni metallibörsi poolt tunnustatud ladude vasevarud tegid 11 kuu suurima vähenemise, selgus eile.

"Laovarude andmed näivat viitavat, et nõudlus on paranenud," ütles Yingda Futuresi analüütik Zhang Wenhai. "Investorid on väga optimistlikud, et kevadfestivali järel kasvab Hiinas tarbimine."

Strateegid näevad ette kasvavat nõudlust metallide järele. Credit Agricole'i strtaeegid kirjutasid, et kuna maailma majanduskasv peaks nii sel kui ka järgmisel aastal tulema neli protsenti, siis on oodata jätkuvalt tugevat nõudlust tööstuses kasutatavate metallide järgi.

"Me saime, nagu enamus teisigi (analüüsi)maju põhjendatult postiivse vaate maailma majanduskasvu suhtes, kus Aasia on kõige ees, USA kiireneb ja Euroopa numbrid ei ole kah liiga halvad," ütles Credit Agricole'i analüütik Robin Bhar. "Vask ja tina on meie favoriitide nimekirja ülemises tipus, kuna nende pakkumine on piiratud."

Alumiiniumi hind tõusis 2550 dollarile tonnist, mis on kõrgeim tase alates 23. septembrist 2008. Nikli hind oli kalleim alates 8. maist 2008 ja ulatus 27 864 dollarile tonnist.

Nagu näha, et ole ainult kuld ja hõbe need, mis säravad. Kui vaadata seda, kuidas aasta on alanud, siis nende kahe sära on dollarites täiesti tuhmunud. Hõbeda hind on aasta algusest kukkunud 8,7 protsenti ja kulla oma 5,8 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing