KUIDAS? Ärilõunal on Hiinas tähtis koht

ÄP 03. veebruar 2011, 00:00

Zhang toob selle kohta kaks Hiina ütlust: "fan zhuo shang bu tan sheng yi" tähendab sõna-sõnalt "ära aruta äriasju söögilauas". Teine Hiina ütlus "fan chi hao le, sheng yi ye jiu hao le" aitab sellesse selgust tuua, see tähendab tõlkes "äri on lihtne ajada, kui sa kutsud äripartneri meeldivale einele". "Seega toit ja seltskond Hiina ärieinel aitavad kaasa suhete arenemisele - ärijutte räägitakse alles hiljem. Enamik Hiina äriinimesi ja kliente ei tunne end koostöö suhtes enne kindlalt, kui nad on teiega tuttavaks saanud ja saavad teid usaldada, seega on ärieine vajalik tutvumismeetod," selgitab Zhang.

Eesti Logistikaklastri juhi ja Hiinas kinnisvaraportaali arendava Urmas Kõivu sõnul on suhtlemiskultuur Hiinas üliviisakas, konkreetne ja püüdlik. "Kõik tahavad mingit asja ajada, tunnevad su tegemiste ja pakutava vastu suurt huvi," kommenteeris ta. Vahel on samas suhtlemisel tema sõnul lihtsam kirjutada, sest hääldusest on väga raske aru saada, ehk hea, kui paber või arvuti on käepärast.

Hiina puhul on Kõivu sõnul oluline silmas pidada, et tegemist pole vaid odava tööjõuga riigiga, kust kaupu importida. "Tegemist on väga suure turuga, kuhu on suurepärane võimalus eksportida. Hiina kiirelt kasvav tarbijaskond oskab hinnata kvaliteeti ja võib olla vägagi potentsiaalne tarbija Eesti toodetele."

Järgnevad näpunäited on abiks väärikaks ja säravaks esinemiseks neile, kes võtavad vastu välispartnereid või on ise külaliseks Hiina äriõhtusöögil või -banketil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:47
Otsi:

Ava täpsem otsing