Terviseamet peatas Pandemrixiga vaktsineerimise

Silvia Kruusmaa 02. veebruar 2011, 15:14

Ministri otsusega peatas terviseamet H1N1 gripi vastu Pandemrixi vaktsiiniga vaktsineerimise, kuna see võib olla narkolepsia sagenemise põhjuseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ravimiameti kodulehe andmetel peavad teadlased tõenäoliseks, et Pandemrix koos mõne muu seni tuvastamata faktoriga on põhjustanud narkolepsia sagenemise Soomes.

Eile avaldasid Soome teadlased epidemioloogilise uuringu esialgsed andmed, mis näitavad narkolepsia kõrgemat esinemissagedust Soomes H1N1 gripi vaktsiini Pandemrix saanud 4-19 aastaste vaktsineeritute hulgas kaheksa kuu jooksul pärast vaktsineerimist, võrreldes vaktsineerimata eakaaslastega.

Eesti ravimiametit ei ole pandeemilise gripi vastu vaktsineerimisega seotud narkolepsia juhtudest teavitatud. Kokku on selle vaktsiini saanud Eestis 10 300 inimest.

Eesti andmed ei viita, et Pandemrix võiks narkolepsiat põhjustada, kuid arvestada tuleb sellega, et Pandemrixi kasutus on olnud võrreldes teiste riikidega väike ning kõrvaltoimetest teatamise aktiivsus on Eestis üldiselt madal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. February 2011, 15:15
Otsi:

Ava täpsem otsing