'Pilk' pimedate ellu

Signe Sillasoo 04. veebruar 2011, 00:00

Päike sillerdab, on kaunis talveilm. Te naudite sõpradega metsarajal suusatamist ja pärast seda hubases kohvikus mõnusat einet, mis pidavat turistide seas popp olema. Pildid menüü juures lausa kutsuvad tellima. Õhtu sisustamiseks on teie sõbrad valinud välja väärtfilmi, mis kõik kinosaalid rahvast täis meelitab. Päev on korda läinud.

Saabub suvi, teile saadetakse koju reisikataloog, kus vaheldumisi maalilised pildid mereäärsetest kuurortidest suurlinna rohkete võimalustega. Te ei tea, millist valida. Kohale jõudes olete hämmingus. Te ei oska oma fotokaamerasse ühtki kaadrit püüda. Elu ümberringi on tavatu ja kirju.

Nii kirju kui see ühe pimeda inimese jaoks olla saab, sest tegelikult olete te pime. Tühja sellest suusarajast, toidupiltidest menüüde juures, filmist, reisikataloogist ja teravustatud objektiivist fotokaamera ees. Nägija jaoks täiesti adumatu elu. Kui on tahtmist ise aimu saada, mis tunne säärases maailmas hakkama on saada, siis tasub tunnikeseks aeg maha võtta ja käsikaudu seda pimedate juhtimisel tundma õppida. Kuni selle aasta lõpuni on näitus "Dialoog pimeduses" Ahhaa teaduskeskuses avatud. Mingi emotsiooni saab sealt kindlasti.

Kes aga pilkast pimedust taluda ei suuda, neile pakub Ugala teater teist laadi kaotuslugu. Kodust ilmajäämine ei ole küll nii ränk kui pimedaks jäämine, ent omamoodi invaliidiks võib seegi teha.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing