Tänavu hüppab börs nagu jänes

Romet Kreek 04. veebruar 2011, 00:00

Aasias algas metalljänese aasta, mille teine pool peaks investoritele soosiv olema. Aasia maaklerfirma CLSA teeb juba alates 1992. aastast Hongkongis feng shui indeksit, kus püütakse prognoosida, mida on saabunud aastal kuude lõikes Hongkongi börsil oodata ning milliste sektorite aktsiate käsi võiks teistest paremini käia. See analüüs on panga klientide seas kõige populaarsem, kuid pank loodab, et seda ei võeta liiga tõsiselt.

CLSA sõnul on jänes Hiina astroloogias kõige õnnelikum märk, mistõttu uus aasta peaks tooma palju õnne ning investoritele materiaalset kasu, kirjutas CNBC.

Rohke huumoriga vürtsitatud raport kombineerib traditsioonilist Hiina ennustamismetoodikat kuupäevade kaupa ehk feng shui'd ja turutrende, et prognoosida, mis ootab ees aktsiaid, tooraineid ja kinnisvara.

"Metalljänese aasta pakub suurepäraseid võimalusi investoritele, kes on nutikad, et neid kasutada," kirjutati raportis. "Kuid vaadake ette - need, kes ajavad taga kahte jänest, ei pruugi kätte saada ühtegi."

Turgude liikumised jäävad sel aastal lainetavateks, kuid lainetus peaks olema väiksem kui mullu. Aasta paistab siiski tulevat volatiiline. Jäneseaasta algus tuleb aeglane, kuid väärtpaberiturgude rallid võiksid toimuda juulis, augustis, oktoobris ja novembris. Investorid peaksid olema valmis korrektsioonideks septembris ja oktoobris. Kalendrisse tuleks üles märkida 4. august, mis peaks olema aasta kõige kasumlikum investeerimispäev. Pank seletab, et parim võimalus sellel aastal rikkamaks saada on akumuleerida kaudset vara aktsiate näol, mis maksavad dividende.

Aktsiate valijatele on hea teada, et metallid ja vesi on domineerivad märgid (ja teemad), mistõttu tasub vaadata laevanduse, lennunduse, hasartmängukorraldajate ja finantssektori aktsiaid ning enesestmõistetavalt ka metalle.

Feng shui guru Cue Philip Chow hoiatas, et kaevanduskompaniid ei ole samad, mis metallid. Kehv aasta ootab tema sõnul ees kinnisvaraarendajaid.

Josh Noble kirjutas FT.comi blogis, et CLSA laevandusanalüütiku ja feng shui meistri Cue Philip Chow' esinemine teemal, mis ootab ees uue aastal, on oodatud sündmus Hongkongi ajakirjanike seas. Kuigi prognoos on tehtud Hongkongi aktsiate kohta, võib arvestada, et suure osa sellest aktsiaturust moodustavad Hiina ettevõtete aktsiad, mis on noteeritud Hongkongis, mistõttu võib seda meelevaldselt tõlgendada ka Hiina aktsiaturu prognoosina. Noble nimetaski seda Hiina aktsiaturu prognoosiks.

Varaklassiti peaks see aasta olema hea metallidele, iseäranis kullale. Kuld võib tänavu ületada 2000 dollari taseme. Tegelikult prognoositi seda juba eelmiseks aastaks, kuid nüüd on ootus kantud sellesse aastasse. Ka hõbedale ja haruldastele metallidele, nagu gadoliinium, peaks aasta olema hea.

CLSA tuletab meelde, et feng shui ennustused on vaid prognoosid. Investorid peavad ikka ise tegema kodutöö ära ja kasutama oma intuitsiooni investeerides. Eelmise, kuldtiigri aasta rikkuseindeksi prognoosis toimusid aasta olulisemad tõusud ja mõõnad laias laastus sama mustri järgi, kui liikus Hongkongi aktsiaindeks. Viimastel kuudel liikusid turud aga vastupidiselt prognoositule. Maaklerfirma teatas pressiteates, et ka nemad ise olid üllatunud, kui palju läks eelmisel aastal täppi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing