Eesti on suurima kasvuga turismisihtkoht Euroopas

Kaisa Gabral 04. veebruar 2011, 16:48

Euroopa turismikomisjoni täna avaldatud ülevaate kohaselt oli Eesti 2010. aastal kõige suurema kasvuga turismisihtkoht Euroopas.

Eelmise aasta esimese 11 kuuga veetsid välisturistid Eesti majutusettevõtetes 16,6 protsendi võrra rohkem öid kui aasta varem ning hotellide täitumus suurenes võrreldes 15,4 protsenti, teatas majandusministeerium.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts peab turismisektori kiire kasvu põhjuseks järjepidevat teavitustegevust sihtriikides. „Viimase kolme aasta jooksul tutvustas Eesti end reisisihtkohana nii Soomes, Rootsis, Venemaal kui ka mitmetes teistes lähiriikides. Tänu sellele saavutasime ka kiireima turismikasvu tiitli Euroopas,“ ütles Parts. „Ootan kindlasti turistide hulga jätkuvat kasvu – sellele aitavad kaasa näiteks lennufirma Ryanair tulek Tallinna Lennujaama ning Tallinna kultuuripealinna tiitel, samuti Eesti ühinemine eurotsooniga.“

Viimased kolm aastat on Eesti turismisektor võrreldes teiste Euroopa riikidega paistnud silma suurema kohanemisvõime ja kiirema kasvutrendiga. 2008. aastal kasvas Euroopa riikidesse reisimine keskmiselt 0,5% ning Eestisse 3,8%. 2009. aastal vähenes vastav number Euroopas keskmiselt 5%, Eestis aga 3,7%.

Aastatel 2007-2013 suunab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Eesti turismi edendamiseks ligi 60 miljonit eurot, mida kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. February 2011, 16:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing