USA töötus langes jaanuaris 9 protsendini

Rait Rebane 04. veebruar 2011, 21:43

Täna avaldatud raporti kohaselt kukkus Ühendriikides töötus jaanuaris viimase kahe aasta madalaimale tasemele- 9 protsendile. Uute töökohtade loomine oli häiritud põhja osariikides möllanud lumetormide tõttu.

Täna avaldatud töötururaport tõi nii positiivseid kui negatiivseid uudiseid. Raporti kohaselt kukkus töötus 9,4 protsendilt 9 protsendini, kuid halva üllatusena tuli kesine uute töökohtade loomine. nimelt lisandus jaanuarikuuga prognoositud 146 000 töökohast vaid 36 000 uut töökohta.

Pärast tööturu raportit tugevnes dollar teiste valuutade suhtes. Vaatamata viimase aja edusammudele tööturul jätab Föderaalreserv suure tõenäosusega intressimäärad veel vähemalt aastaks nullilähedale.

„Läheb veel vähemalt 12 kuud, enne kui Föderaalreserv on rahul töötusega,” rääkis Bloombergile Tom Keene, kes juhib maailma suurimat võlakirjade fondi,”ma kahtlustan, et Föderaalreserv peab positiivseks töötusmääraks kõike mis jääb alla 8 protsendi.”

Uute töökohtade loomist mõjutas jaanuaris suurel määral põhja osariikides möllanud lumetor,. Töökohtade arv vähenes ehitus ning transpordi sektoris ning kerkis tootmises.

„Lumetormid pidurdasid töökohtade loomist, kui see välja jätte siis tööturul on näha silmnähtavat kasvu.” Teatas Jefferies & Co. ökonomist Ward McCarthy.

Kokku kaotas majanduskriisi tõttu töö 8,75 miljonit töölist, eelmise aastaga loodi kokku 909 000 uut töökohta. Bloombergi poolt jälgitavad analüütikud prognoosivad, et sel aastal jääb töötus 9 protsendi lähedale.

Tänane raport oli pärast eilset Ben Bernanke ülesastumist aktsiaturul väga oodatud. Vaatamata sellele, et töötus kukkus, valmistas kesine uute töökohtadel loomine siiski pettumust. Pärastlõunaks on Dow kerkinud +0,03 protsenti, Nasdaq +0,4 protsenti ja S&P +0,06 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2011, 21:43
Otsi:

Ava täpsem otsing