Qualcommi aktsiad kergitab Verizoni iPhone

Rait Rebane 08. veebruar 2011, 22:28

Pärast seda kui tehnoloogia gigant Apple teatas, et kasutab peatselt müüki tulevates Verizon iPhonides Qualcommi kiipe, püstitas kiibitootja aktsia viimase kahe aasta hinnarekordi.

Analüütikud prognoosivad, et Qualcomm lõikab kasu mitmetest muutustest, mis toimuvad praegu juhtmevaba tehnolooga sektoris. Apple iPhone’i laienemine CDMA võrkudesse nagu näiteks Verizoni võrku suurendavad märkimisväärselt Qualcommi toodete nõudlust.

Eile hilisõhtul teatas iSuppli uurimisrühm, et iPhonide kohandamisel Verizoni nõudmistega osutusid Qualcommi kiibid tunduvalt paremaks kui senise tarnija Infineoni kiibid.

Verizon alustab iPhonide müüki neljapäeval, seni aga on telefonioperaator eelmüügis müünud üle 500 000 Apple nutitelefoni.

Siiani on paljud analüütikud oodanut, et Apple hakkab Verizoni iPhonides kasutama Qualcommi tooteid, kuna viimasel on tugev positsioon CDMA tehnoloogias. Kuni tänaseni oli iPhone mõeldud kasutamiseks GSM võrkudes, näiteks AT&T võrgus.

Täna pärastlõunaks on Qualcommi aktsia kerkinud 1,67 protsenti 55,99 dollarini, uus hinnarekord 56,09 dollarit löödi keskpäeval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. February 2011, 22:28
Otsi:

Ava täpsem otsing