GrabCAD võitis Seedcampi 50 000eurose investeeringu

Anne Oja 10. veebruar 2011, 00:00

GrabCADi juht Hardi Meybaum kommenteeris uhkusenoodiga hääles: "Hea tunne on." Hetke pärast lisas ta, et esmane võidujoovastus hakkab muidugi üle minema, sest nad ise said võistluse tulemustest teada juba 27. jaanuari õhtul.

Start-up'ide jõukatsumise esimeses voorus paistis GrabCAD silma parima esitlusega. Kahe päeva pärast toimunud teise vooru oli Meybaumi sõnul lootust pääseda vaid viiel-kuuel ettevõttel, kes said lisaks viis minutit, et investoreile selgeks teha, miks nad oma raha just neile andma peaksid.

Meybaum avaldas arvamust, et peavõidule võis neid aidata teistest start-up'idest erinev äriidee, tugev meeskond ja juba praegu neilt inseneriteenuste vahendamist ostvad kliendid.

"Palju oli praegu poppe mobiili- ja internetivaldkonna ettevõtteid, kuid ükski mobiiliettevõte kuigi kaugele ei jõudnud," tunnistas Meybaum, lisades, et osal võistlusele kutsutuil ei olnud veel ka raha maksvaid kliente.

"Praegu oleme tegelenud investeerimislepingu sõlmimisega. Kui siiamaani panustasime eelkõige tootearendusse, siis Seedcampi rahaga tahame laieneda USA turule ja luua seal müügiga tegeleva organisatsiooni," kirjeldas Meybaum plaane.

Mullu suvel kirjutas Äripäev, et Arengufondilt 4 miljonit krooni saanud GrabCAD vajab kolme aasta jooksul toimuvaks maailmavallutuseks 20 miljonit krooni.

Praegu on Eestis virutaalse inseneribüroo GrabCAD klientideks väikesed ja keskmise suurusega tootmisettevõtted, kes kasutavad GrabCADi insenere, kui neil töömahud üle pea kasvavad või mõnest konkreetsest oskusest puudu jääb. Viie kuuga on keskkonnas registreerunud pea 1700 professionaali üle kogu maailma.

Investeerimislepinguga lisandub GrabCADi omanikeringi Euroopa riskikapitaliste koondav Seedcamp, kuhu on teiste hulgas raha paigutanud ka Skype'i looja Ahti Heinla ja üks maailma suuremaid ning tuntumaid riskiinvestoreid Index Ventures.

2009. aastal võitis Seedcampi Eesti majandustarkvarafirma Erply.

Tublid poisid! Riskikapitali kaasamisega ei peaks neil küll enam mingeid probleeme tekkima. Rahalisest küljest pole Seedcampi investeering niivõrd oluline, sest võistlustel osalemisega kulutasid nad sama summa tõenäoliselt ka ära. Seedcampi võit annab aga meeskonnale väärtuse pitseri ja olulise arenguhüppe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing