LHV müügisoovitus pani veefirma loksuma

09. veebruar 2011, 08:39

Kui eile oli Tallinna börsil suhteliselt vaikne ning suunatu börsipäev, siis veidi suurem mürgel käis Tallinna Vee aktsia ümber, millele andis hommikul LHV Pank müügisoovituse.

Panga hinnangul võiks aktsia õiglane hinnasiht olla 7,5-8,3 euro vahel ehk keskmiselt kaheksandiku allapoole praegust turuhinda.
Uudis aitas veefirma aktsial kerkida päeva aktiivseimaks väärtpaberiks (80 tehingut). Lisaks sai aktsiast aga veel ka päeva suurim peksukott. Aktsia lõpetas 8,80 eurol ehk 2,2 protsenti viimasest sulgemishinnast madalamal. Päevasiseselt oli väärtpaber ajuti ka üle 3 protsendi miinuses.

Väikeinvestorid võivad küsida, mis siis veefirmaga on juhtunud?
Swedbank Markets andis alles paar nädalat tagasi Tallinna Veele 9,1 eurose hinnasihi ja soovitab aktsiat hoida. Ka Äripäeva loodud investor Toomas soovitas alles mõnda aega tagasi Tallinna veefirma aktsiat osta.

Keda uskuda, keda mitte? Väikeinvestorite rahustuseks võib öelda, et ega kahe panga analüüsid veefirmat nii väga erinevalt ei näegi. Peamine analüüside vaheline erinevus seisneb selles, et Swedbank ootab oma baasstsenaariumi kohaselt, et Tallinna Veel tuleb veetariife kärpida 10 protsenti, LHV aga näeb keskmiselt 15,5 protsendist tariifide langusevõimalust. Kuna selline erinevus tähendab rahalisest mõistes aastas 2-3 miljonit eurost vahet, siis sellest ka piisab, et kaks analüüsimaja annaks aktsiale erineva soovituse.
Samas näitab see taas, kuivõrd palju on tegelikult kinni selles, millise kompromissini omavahel jõuavad konkurentsiamet ja Tallinn Vesi. Konkurentsiamet alustas veefirma tariifitaotluse menetlemist 14. jaanuaril. Kuna ametil on menetluseks tavajuhul aega 30 päeva, peaks vastus tulema hiljemalt juba järgmisel esmaspäeval. Aga tõenäoliselt pikendatakse menetlust kolme kuuni ning (potentsiaalseid) investoreid hoitakse teadmatuses edasi.
Niikaua aga tuleb õngitseda sogases vees ja jätkata ennustamist kohvipaksu pealt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. February 2011, 08:39
Otsi:

Ava täpsem otsing