Anu Jõgi • 9. veebruar 2011 kell 16:35

Soomlased on raha varuks kogunud

Suur osa põhjamaalastest ei ole halvemateks päevadeks tagavara kogunud, soomlased seevastu on viimase aasta jooksul endale rohkem puhverraha soetanud, vahendab Taloussanomat Nordea uurimust.

Umbes pooled põhjamaalased peavad vajalikuks 2-3 kuu sissetuleku suurusi sääste ootamatute väljaminekute katteks. Tegelikult on sääste pigem ühe kuu sissetuleku ulatuses.

Norde uuringu järgi säästavad soomlased naaberriikide elanikest rohkem.„Kui eelmisel aastal oli täiesti ilma säästudeta 23 protsenti vastajatest, siis sel aastal oli selliseid vastajaid 8 protsenti,“ ütles Nordea eraisikute panganduse osakonna ökonomist Anu Numminen.

Soome noored säästsid rohkem kui 16–25aastased naabermaades, Soomes polnud sääste vaid 14% noortest, Norras ja Rootsis oli säästudeta iga neljas, Taanis iga kolmas.

Rohkem kui 9 kuu sissetuleku suuruste säästude omanike arv kasvas kõigis nelja Põhjala riigis. Tüüpiliselt omased sellises suurusjärgus sääste inimesed vanusegrupis 54–65.Soomes oli selline varu igal kümnendal küsitlusele vastanul, Taanis igal kaheksandal, Taanis igal seitsmendal ja Rootsis igal kuuendal vastajal.

Hetkel kuum