DnB NORil grupi ajaloo suurim kvartalikasum

Silvia Kruusmaa 10. veebruar 2011, 15:23

2010. aasta neljandas kvartalis teenis DnB NOR grupp kasumit 677 miljonit eurot, mis on grupi ajaloo jooksul suurim kvartalikasum.

Suur kasum saavutati tänu tulemuslikule tööle, suurematele sissetulekutele ja vähenenud laenude mahakandmisele. Märkimisväärselt (61%) vähenesid laenude mahakandmised, mis osaliselt toimus tänu majanduse elavnemisele kuid kindlasti demonstreerib ka laenuportfelli head kvaliteeti, teatas pank.

DnB NORD grupi emapanga DnB NORi 2010. aasta kogukasum oli 1,8 miljardit eurot. Kulusid on aasta jooksul vähendatud rohkem kui 205 miljonit eurot. Intressi puhastulu tõusis 103 miljonit eurot ehk 3,5% võrreldes 2009. aastaga. Laenumahud tõusid 2010. aasta jooksul 4,9%.

“Me seadsime endale teadlikult väga kõrged eesmärgid ja mul on heameel, et suutsime need vaatamata viimaste aastate maailmamajanduses toimunud rasketele aegadele isegi ületada. Me saavutasime edu kahes meile väga olulises valdkonnas. Me täitsime oma kasumi eesmärgid ja parandasime kliendirahulolu,“ kommenteerib DnB NOR grupi tegevjuht Rune Bjerke.

Bjerke on optimistlikult häälestatud jätkuva Norra majanduskasvu suhtes 2011. aastal ja loodab ka positiivsete trendide jätkumist Baltikumis, kuhu DnB NOR on aktiivselt sisenenud läbi 100%lise omanduse DnB NORD grupis.

DnB NORD grupi 2010. aasta tulemused Baltikumis ja Poolas on paranenud 329 miljonit euro võrra 2009. aastaga võrreldes, kuid on kokkuvõttes siiski veel negatiivsed. 2010. aasta maksueelne kahjum oli 169 miljonit eurot. Tegevuskulusid on vähendatud 5% võrra 2009. aastaga võrreldes.

Üldine häälestatus on positiivne ja praegust olukorda nähakse kui head võimalust edasiseks aktiivseks tegevuseks. „Praeguse majanduse elavnemisega avaneb kindlasti uus võimalusi edasi areneda ja oma tegevust laiendada. Soovime turul aktiivselt tegutseda ja leida uusi kliente, kes on huvitatud pikaajalisest partnerlussuhtest tugeva pangaga. Meie peamise tähelepanu all on kliendile orienteeritus ja edukas riskide haldamine. Mõlemas valdkonnas on meil hea alustala, kuid kindlasti ka võimalusi veelgi tulemuslikumad olla ja maksimaalselt kasu saada DnB NORiga ühinemisest,“ ütleb DnB NORD grupi tegevjuht Terje Turnes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. February 2011, 15:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing