Rektorivalimiste teise vooru jõudsid Kreitzberg ja Land

Indrek Kald 14. veebruar 2011, 17:42

Tallinna ülikooli rektori valimiste esimesest voorust pääsesid edasi matemaatika ja loodusteaduste instituudi direktor Tiit Land ning riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg, välja kukkus riigiteaduste instituudi professor  Anu Toots.

Ülikooli pressiesindaja Maiki Voore ütles Delfile, et Land kogus avavoorus 46 häält ja kokku oli kohal 97 valijameest. Ülejäänud kahe kandidaadi häältearvu ta ei avaldanud, kuna nii oli valimiskogus kokku lepitud. Delfi andmeil sai Kreitzberg 37 ja Toots 14 häält.

Kuna esimeses voorus ei kogunud ükski kandidaat valituks osutumiseks vajalikul hulgal hääli, toimub täna teine hääletusvoor, kus kahe enam hääli saanud kandidaadi seast valitakse rektor valimiskogu istungil osalevate valimiskogu liikmete lihthäälteenamusega. Kui teises hääletusvoorus saavad kandidaadid võrdse arvu poolthääli, osutub valituks kandidaat, kes sai esimeses voorus rohkem hääli.

Tallinna Ülikooli rektorit valib kinnisel istungil 107-liikmeline valimiskogu, kuhu kuuluvad kõik ülikooli senati liikmed, ametikohale valitud professorid ja juhtivteadurid, kuratooriumi liikmed ning üliõpilaskonna volikogu poolt valitud üliõpilaste esindajad. Valimised viiakse läbi salajase hääletamise teel, iga valimiskogu liige hääletab isiklikult ning saab eelistada vaid üht kandidaati.

Esimeses hääletusvoorus valituks osutumiseks pidanuks edukaim kandidaat koguma üle poole valimiskogu koosseisu liikmete häältest – vähemalt 54 häält.

Tallinna Ülikooli järgmise rektori ametiaeg algab 15. mail 2011 ning kestab viis aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2011, 18:18
Otsi:

Ava täpsem otsing