E-seeria annab metsatööle uue käigu

Timo Salomaa 16. veebruar 2011, 00:00

John Deere'i E-seeria langetus- ja metsaveotraktorid on varustatud pöörleva ja nivelleeritava kabiiniga. Masina dokumentatsioon, ostjale pakutav väljaõpe ning tootega kaasnev tugiteenus on turul pakutavate hulgas parimad. Kõiki E-seeria masinaid tutvustati lähemalt 2008. ja 2009. aastal.

John Deere'i uue E-seeria koodnimi on Revolution. Sõna "revolutsioon" tähendab põhjalikku muutust ja ülestõusu, kuid sellel on ka teine sisu - see tähendab tsüklit. Nimi Revolution sobib John Deere'i E-seeriat kirjeldama sõna mõlemas tähenduses.

John Deere ning selle eelkäijad (Ösa, Lokomo ja Timberjack) on varemgi oma valdkonnas olnud teerajajad ja uuenduste tutvustajad. Siinkohal väärivad kindlasti mainimist esimene nelja rullikuga harvesteriotsik (1985); esimene tasakaalustatud veokäru (1993) ning CAN-süsteemil põhinev automaatsüsteem. Värskeimaid uuendusi pakub E-seeria.

Oleme veendunud, et turule jõuab revolutsiooniline metsatöömasin, mille tutvustamisel keskendutakse eelkõige pöörlevale ja nivelleeritavale kabiinile.

Tähelepanu keskpunktis on tipptasemel töökeskkond. E-seeria langetustraktoreid ja metsaveokärusid iseloomustab hulk tippkvaliteedile iseloomulikke näitajaid.

Metsaveotraktorite puhul on kõige tähelepanuväärsem muudatus pöörlev kabiin, mis on tõeline revolutsioon. Kõrgemale kvaliteeditasandile jõuab ka töökeskkond, peaasjalikult tänu uuele John Deere'i kabiinile ja automaatseadmetele. Masinate testijad on pöörleva ja nivelleeritava kabiini stabiilset ja täpset liikumist juba tunnustanud.

E-seeria metsaveotraktorite seast leiavad kõik huvitatud ettevõtjad sobiva mudeli: 810E, täiesti uus 1010E, 1110E, uute mõõtmetega 1210E, 1510E ja 1910E variandid. Kahe suurema mudeli kandevõime ning mootori võimsus on paremad kui iial enne. Sel suvel jõuab turule 1510E, ülejäänud mudelid tulevad välja aasta lõpus ning järgmisel aastal.

E-seeria langetustraktorite perekonda kuulub neli mudelit: 1470E, 1270E, uute mõõtmetega 1170E ning 1070E, mis on mõlemad saadaval nii nelja- kui ka kuuerattalistena. Kõik mudelid jõuavad turule 2011. aastal.

Koos langetustraktoritega tulevad turule ka uued poomid mudelitele 1170E ja 1270E ning uued, H400-seeria harvesteriotsikud mudelile 1170E.

Elektrooniline dokumentatsioon ning Deere'i kvaliteedisüsteem. Kõik uued E-seeria masinad jõuavad turule alles pärast üksikasjaliku ning põhjalikult läbi mõeldud arendusprotsessi. Kunagi varem ei ole enne massitootmise alustamist ehitatud nii suurel hulgal testmudeleid; esimest korda on uusi masinaid ülima põhjalikkusega katsetatud nii maastikul kui ka stendil. Ka masinate tööstuslikku projekteerimist on senisest märksa olulisemaks peetud. Oleme oma masinate innovaatilisuses kindlamad kui iial enne.

Eeltoodule vaatamata pole John Deere keskendunud pelgalt masinate arendamisele. E-seeria seadmete dokumentatsioon, koolitus ning tugiteenused on metsamasinate sektoris seni pakututest parimad. Kõik kasutusjuhendid on elektroonilised: operaatoril on vaja vaid klõpsata ning kogu vajalik informatsioon kuvatakse ekraanile ja esitatakse animatsioonidena.

John Deere Forestry on teinud suuri investeeringuid toodangu kvaliteedi tagamiseks ja Soomes asuva tehase arendamiseks. Deere'i kvaliteedi- ja tootmissüsteemid (Deere Product Quality Systems ja Deere Production System) on tehase tootmisvõimsust ja süsteemide kvaliteeti märkimisväärselt parandanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing