Analüütik: Apple iPad on konkurentidest üle

Rait Rebane 17. veebruar 2011, 21:04

Canaccord Genuity analüütiku Mike Walkley sõnul ei mõjuta tahvelarvutite turul uued tootjad  sel aastal suurel määral Apple’i iPadi müüki.

„Kuigi uued tahvelarvutid on märgatavalt konkurentsivõimelisemad, oleme me veendunud, et iPad ja eriti iPad 2 müüvad sel aastal väga hästi,” teatas Walkley, „ Apple säilitab turul liidrikoha.”

Tänavusel Mobile World Congressil olid tahvelarvutid populaarne teema. Samsung esitles messil oma uut 10,1 tollist Galaxy Tabi ja LG näitas esmakordselt oma Optimus Pad’i, mis toimib Google viimasel Android operatsioonisüsteemil Honeycomb. Taiwani tehnoloogiagigant avaldas oma esimese 7,1 tollise tahvelarvuti Flyer, mis töötab samuti Androidi baasil.

„Testisime Samsungi Galaxy Tab’i, LG Optims Pad’i HTC Flyerit ja teisi varem esitletud tahvelarvuteid,” teatas Walkley, „kõik Androidi baasil seadmed olid väga sarnased. Ma usun, et suhteliselt kõrged hinnad võivad piirata Androidide müüki võrreldes iPadiga.”

Walkey  prognoosib, et sel aastal müüb Apple 34 miljonit tahvelarvutit. Siiani on tehnoloogiagigant müünud enam kui 14,77 miljonit iPadi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2011, 21:04
Otsi:

Ava täpsem otsing