Euroopa kosmosevaldkonna tipud tulevad Tallinnasse nõu andma

Silvia Kruusmaa 17. veebruar 2011, 10:28

EAS koostöös partneritega peab täna-homme Tallinnas Eesti kõrgtehnoloogia-, tootearendus-, metalli-, masina- ja muude kõrget lisandväärtust loovate ettevõtete juhtidele suunatud koolitusseminari, kus antakse nõu, kuidas teha äri kosmosesektoris.

Seminari viivad läbi rahvusvaheliselt hinnatud eksperdid, Strasbourgis asuva maailma mainekaimaks peetava kosmosesektori erakõrgkooli International Space Univeristy õppejõud dr Bernd Madauss ja dr Klaus Fuchs.

Seminari lektoritel on mitmekümneaastane projektide koostamise, nõustamise ja juhtimise kogemus väga paljude edukate kosmose- ja lennundusvaldkonna projektide juures nagu Apollo, Airbus M400 jpt, millest kuuleb lähemalt juba üritusel. Seminari sihtrühmaks on Eesti kõrgtehnoloogia-, tootearendus-, metalli-, masina- ja muude kõrget lisandväärtust loovate ettevõtete juhid.

„Kuna riigi või regiooni majandusarengu taseme määrajaks on eelkõige selle riigi kõrgtehnoloogilise potentsiaaliga ettevõtted, siis usume, et just praegu on õige aeg Eesti ettevõtetel teha konkreetseid samme, et siseneda globaalsele kosmose- ja lennundustööstuse turule,“ kommenteeris EASi innovatsioonidivisjoni direktor Ilmar Pralla. „Kosmosesektor on väga kõrge sisenemisbarjääriga, ent jala saime ukse vahele Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) partnerriigiks saamisega,“ rõhutas Pralla.

Seminari on heaks võimaluseks suhelda valdkonna ekspertidega otse ning leppida kokku konsultatsioonides.

Eesti ettevõtetel on käimas 12 ühisprojekti ESAga. EAS on Eesti esindaja Euroopa Kosmoseagentuuri juures. Eesti on alates 2010. aasta sügisest ESA kandidaatliikme staatuses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. February 2011, 10:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing