Nvidia viis tehnoloogia aktsiad taas rööpasse

Rait Rebane 17. veebruar 2011, 20:06

Aktsiaturu tehnoloogia sektor võttis pärast Nvidia prognoositust paremaid tulemusi ning tugevamat väljavaadet taas suuna ülespoole.

NetAppi pettumust valmistanud majandustulemused ning alandatud tuleviku väljavaated viisid aktsiaturu tehnoloogia sektori langusesse. Ettevõtte aktsia sai löögi ka paljudelt analüütikutelt, sealhulgas Craig-Hallum Capital Groupilt.

„Ettevõttel on käsil investeeringud kapitali ja personali, mis pikas perspektiivis toob kasu, kuid lühema ajajooksul mõjub negatiivselt kasumile ning rahavoogudele,” teatas Eric Martinuzzi.

Positiivseid uudiseid ning suunamuutuse tõi aga kiibitootja Nvidia Corp, kes üllatas täna investoreid 31 protsenti puhaskasumi kasvuga. Ettevõtte käive kukkus samal perioodil võrreldes aastatagusega 10 protsenti 886,38 miljonilt 982,49 miljoni dollarini.

Peale selle andis firma ka tugeva tulevikuprognoosi, täna avaldatud raporti kohaselt loodab ettevõte kvartaliga kasumit kasvatada 8 protsenti.

Kiibitootja aktsia on keskpäevaks kerkinud 5,69 protsenti 24,71 dollarini, NetApp on kaotanud 7,26 protsenti 54, 35 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2011, 20:06
Otsi:

Ava täpsem otsing