Sorainen: väikesed ettevõtted on Eesti Nokia

Kaisa Gabral 17. veebruar 2011, 18:18

Eesti väikesed ettevõtted ongi Eesti Nokia, lausus advokaadibüroo Soraineni  juht Aku Sorainen Äripäeva Gaselli konverentsil.

"Tänastes ettekannates on olnud palju sarnasusi. Palju on räägitud oma inimestest, suhtumisest ja kõik on spetsialiseerunud ühele tootele-alale. Sealt hakkabki kõik pihta," märkis Sorainen.

ASi Tavid nõukogu esimehe Alar Tammingu sõnul võiks pikendada gasellide ajafaktorit. "Et firma, kes teeb hea tehingu, satub kohe TOPi. Metoodikat võiks
muuta, nii et firmad jääksid pikemaajaliselt meie teadvusse. Gaselli TOPi ei tohiks võita ettevõte, kes pärast ära kaob," lausus Tamming.

Eesti Konjunktuuriinstituudi direktori Marje Josingu sõnul saab ettevõte püsida tipus küll, vaja on vaid tasakaalu. "See võib olla perefirma, kel on eesmärgiks pakkuda seal oma kondiitriäris oma saia või midagi sellist. Keegi ei peaks põdema seepärast, et ta on väike, väikeettevõte lihtsalt," märkis Josing. Ta lisas, et kui ettevõtja Toomas Luman lausus hommikuses avasõnas, et Eesti ettevõtted on väikesed, siis tema hinnangul on need tegelikult isegi veel väiksemaks läinud. 

"Kui räägime ekspordipotentsiaalist, siis ettevõttel peab olema ekspordisuutlikkus. See algab tavaliselt alates 20 töötajast. Kuna Eesti on väike ja firmad on väikesed, siis peaks rääkima koostööst," lisas Josing.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2011, 16:26
Otsi:

Ava täpsem otsing