USA suurpangad läbivad järjekordse stressitesti

Rait Rebane 17. veebruar 2011, 22:30

Föderaalreserv nõuab, et 19 Ühendriikide suurpanka läbiksid järgmise stressitesti. Täna avaldatud teate kohaselt peavad pangad seekord testima kriisistsenaariumit, kus töötus tõuseks 11 protsendini.

Pangad läbisid esimese stressitesti 2009. aastal, kui kriisi järelmõjud olid veel tugevad ning kogu finantssüsteem kergesti haavatav. Selle aasta jaanuaris esitati uued tulevikuplaanid ning nüüd ning uus test näitab USA keskpangale kas pangad on võimelised täitma oma eesmärke,  tõsta dividende ja osta tagasi aktsiaid. Föderaalreserv plaanib ülevaatuse lõpetada märtsis.

NAB Researchi analüütiku Nancy Bushi sõnul näitab uus stressitest, et Föderaalreserv ei taha olla ülemäära optimistlik nii nagu 2009. aastal.

Pangad katsetavad oma laene ja sissetulekuid kolme erineva majanduse stsenaariumi korral, et kindlaks teha kas neil on piisavalt kapitali, et taluda suuremaid majanduslangusi. Föderaalreserv hindab kuidas iga institutsioon suudab täita nende viimaseid kapitalinõudeid.

Suuremate  pankade aktsiates pole palju muutusi toimunud, Bank of America +0,2 protsenti, JP Morgan Chase +0,03 protsenti, Wells Fargo -0,9 protsenti, Citigroup +0,71 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2011, 22:30
Otsi:

Ava täpsem otsing