Laitsesse kerkib maailmatasemel kardiradade kompleks

Kaisa Gabral 18. veebruar 2011, 16:12

LaitseRallyPark ehitab koostöös EAS-iga oma parki käesoleva aasta sügiseks kardiradade kompleksi, mis sisaldab suurt A kategooria rada ja hobikartidele mõeldud rada.

Ettevõtte teatel telliti raja projekt Saksamaalt Tilke Engineeringust, mis on projekteerinud paljud praegu kasutuses olevatest Vormel 1 radadest. Raja autoriks on Eberhard Tilke, kelle sõnul sisaldab rada kõiki kardisõidu ideaalseks omandamaiseks vajalikke kurvide kombinatsioone.

Rada ise vastab A kategooria kardiraja nõuetele ehk sellel on võimalik pidada kardisõidu maailmameistrivõistlusi. Kasutades erinevaid variatsioone rajast, on sellel võimalik sõita kardist ja tsiklist kuni tavamõõdus autodeni välja. Raja üheks variatsiooniks on ca 1km pikkune testirada, mis on piisavalt lai ja kiire ka aeglasemate vormelite jaoks. Raja valmimisaeg on sügis 2011 ning ehitustööd juba käivad.

Muuhulgas kirjutati eilsel esitlusel alla koostöölepingule LaitseRallyParki ja Formula Student meeskonna vahel. Lepingule andsid allkirja Üllar Suvemaa ja Formula Student mentor Risto Kõiv.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2011, 16:12
Otsi:

Ava täpsem otsing