Pajula: korraldaksin õpetajate toas etteütluse

Anne Oja 18. veebruar 2011, 15:27

SEB makroanalüütik Hardo Pajula ütles Tööandjate keskliidu majandusfoorumil "Tuulelohe lend" avaliku sektori rolli majanduses ja hariduspoliitikat kommenteerides, et enne verevahetust ja etteütlust õpetajate toas ei muutu midagi.  

"Meil võivad olla kui tahes hästi tõlgitud Saksa seadused, aga kui neid rakendatakse Vene tolli reeglite järgi, ei tule sealt midagi. Nii et minu meelest saab kõik alguse ikkagi verevahetusest," lausus Pajula. "Ja ma korraldaks ka seal õpetajate toas ühe etteütluse ja vaataks, mis sealt tuleb. Ma millegipärast arvan, et sealt ei tule midagi head."

Pajula on varem väljendanud seisukohta, et noored lähevad kõrgkooli lapsepõlve pikendamiseks ega ole tegelikult huvitatud teadmiste ning praktiliste tööoskuste omandamisest.

Meediamagnaat Hans H Luik tõstis väitluse käigus üles lakitud küünte ja sellele vastava võimekuse küsimuse. Nimelt kurtis Luik, kuidas tema avameelset meedialoengut kuulanud lakitud küünte ja notebookidega meediaüliõpilased ei küsinud temalt ühtegi küsimust.

Sellistelt lakitud küünte ja notebookidega meediaüliõpilastelt, kelle vanemad või tööandjad nende õpingud kinni maksavad, polegi midagi oodata, kõlas samas Luige järeldus.

Roheliste erakonna juht Marek Strandberg kommenteeris: "Lakitud küüntega inimese funktsionaalsus hiljem on null." Ühtlasi väitis Strandberg, et peab kooliharidust juba esimestest klassidest alates nüristavaks ja vaja oleks rohkem akadeemilist vabadust.

"Kui inimene läheb tööle, siis tema ülikoolis õpitud hea halduse tavad asendatakse kurja praktikaga," kirjeldas Standberg andekate noorte teab mitmendat moondumist halvemuse poole Eesti haridussüsteemis ja riigistruktuurides.

Ligi tund aega kestnud väitlusel, kus osalesid Erakonna Eestimaa Rohelised juht Marek Strandberg, Reformierakonda kuuluv advokaat Kaja Kallas, meediamagnaat Hans H. Luik ja TTÜ rektor Andres Keevallik, võttis Pajula väga vähe sõna.

Oma vaikimist põhjendas Pajula Äripäevale sellega, et ei jõua Strandbergist üle rääkida või temaga arvamuse avaldamises võistelda.

Ülejäänutega võrreldes võttis suhteliselt vähe sõna ka TTÜ rektor Andres Keevallik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2011, 15:15
Otsi:

Ava täpsem otsing