Analüütikud HP esimese kvartali suhtes optimistlikud

Rait Rebane 21. veebruar 2011, 21:30

Homme on oodata arvutitootja Hewlett-Packardi kvartalitulemusi. Analüütikud usuvad, et ettevõtte tulemused on suhteliselt kooskõlas prognoosidega, samas võib firma üllatada kasumikasvuga.

Investoritel on HP suhtes kõrged ootused, kuna suure tõenäosusega avaldab sarnaselt konkurendi Delliga tugevad kvartalitulemused. FactSeti poolt jälgitavad analüütikud prognoosivad, et arvutitootja aktsiakasum tuleb 1,29 dollarit ning käive 32,94 miljardit dollarit. Eelmise aasta samal perioodil teenis ettevõte kasumit 1,07 dollarit aktsia kohta ning käive oli 31,2 miljardit dollarit.

Analüütikud prognoosivad, et sarnaselt Dellile pehmendas eraklientide müügilangust äriklientide müügikasv.

„HP tulemustele andis kindlasti löögi tarbijakulutuste vähenemine, kuid äriklientide müügikasv kaalus languse üle,” teatas ISI Groupi analüütik Abhey Lamba, „sarnaselt Dellile, kergitavad HP kasumit laiem tootevalik ja madalamad arvutiosade hinnad.”

Kuna täna on Ühendriikides Washingtoni sünnipäev, on aktsiaturud suletud. Reedel lõi arvutitootja aktsia viimase aasta rekordi 62,62 dollarit, päev lõpetati 0,93 protsendise kasvuga 62,15 dollaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2011, 21:30
Otsi:

Ava täpsem otsing