Eesti hotellidele ja motellidele hakatakse tärne jagama uue süsteemi järgi

Katre Pilvinski 21. veebruar 2011, 12:07

Eestis hakkab 2. maist hotellidele ja motellidele kehtima uus järgusüsteem Hotelstars Union, mis võimaldab Eesti majutusasutusi paremini Euroopa hotellidega võrrelda ning tagab turistile kindluse hotelli kvaliteedis.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas reedel käskkirja, millega kinnitas hotellidele ja motellidele uued järgunõuded ehk nn tärnisüsteemi. Tärne hakkab järgneval viiel aastal välja andma Eesti Hotellide ja Restoranide Liit (EHRL), kelle ülesanne on Hotelstars Unioni süsteem Eestis ka juurutada, teatas ministeerium.

Uue süsteemi peamine erinevus Eestis täna kasutusel olevaga on oluliselt enama tähelepanu pööramine teenuste kvaliteedile ning suurem paindlikkus. Kui praegu peab hotell tärni saamiseks täitma kõik ette nähtud nõuded ning kasvõi ühe kriteeriumi puudumisel järku ei anta, siis Hotelstars Unioni järgunõuded koosnevad miinimum- ja valiknõuetest. Järgu saamiseks tuleb täita kõik miinimumnõuded ning valikuliste nõuete hulgast on tarvis juurde koguda kindel hulk punkte.

„Turismiteenuste arendamisel tuleb peamiselt rõhuda kvaliteedi tõstmisele ning usalduse suurendamisele välisturistide silmis, et parandada meie turismisektori potentsiaali välisturgudel,“ kommenteeris Parts. „Uus järgusüsteem annab kindluse, et näiteks neljatärni hotell Tallinnas on samaväärne neljatärni hotelliga Berliinis ja vastupidi.“

Praegu on Eestis 28 järguhotelli, neist neljal on viis, kümnel neli, 13-l kolm ja kahel kaks tärni. EHRLi eesmärk on järgmise viie aasta jooksul järguhotellide arvu kahekordistamine.

Euroopa Hotellide ja Restoranide Liitude Assotsiatsiooni eestvedamisel välja töötatud Hotelstars Union järgusüsteem on tänaseks kasutusel Šveitsis, Austrias, Saksamaal, Ungaris, Tšehhis, Hollandis ja Rootsis ning üleminekut uuele järgusüsteemile kavandavad ka Läti ja Leedu. Euroopa ühtse järgusüsteemi järgi on klassifitseeritud juba 17 000 hotelli seitsmes riigis.

EHRLil on olnud õigus hotellidele ja motellidele järke anda alates 2006. aasta maist. Minister pikendas seda oma  käskkirjaga 2016. aasta 1. maini. Lisaks hotellile ja motellile saab täna järku taotleda ka külalistemajale, hostelile, puhkemajale, puhkekülale ja -laagrile ning kodumajutusele. Viimaste puhul on järgu andmise õigus MTÜ-l Eesti Maaturism.

 

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2011, 12:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing