Katre Pilvinski • 21. veebruar 2011 kell 16:24

TTÜ otsib võimalusi ülikooli ja ettevõtete koostööks 

Homme toimub TTÜ majandusteaduskonnas rahvusvaheline ülikooli ja ettevõtete koostööfoorum. Foorumil vahetatakse ideid ning kogemusi ülikoolide ja ettevõtete koostöö uute mudelite üle. 

„Wismari ülikool on võtnud endale regionaalse kompetentsikeskuse rolli aidates ettevõtetel kasu saada oma rahvusvahelisest kontaktide võrgust," kinnitas Konverentsi esineja ning Saksamaa Wismari ülikooli professor ja TTÜ dotsent Gunnar Prause.

Tänu oma laialdastele sidemetele Euroopa ülikoolide ja äriorganisatsioonidega  on Wismari Ülikool aidanud korraldada ettevõtjatel ärireise ja partneriotsingud Prantsusmaal, Soomes, Rootsis ja Türgis ning mujalgi. Foorumil arutletakse Wismari ja teiste Euroopa ülikoolide kogemuste üle, samuti on kohal  Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja ettevõtluse tugisüsteemi esindajad ning ettevõtjad. Samal ajal võõrustab TTÜ majandusteaduskond ka rahvusvahelist teaduskonverentsi „Does Entrepreneurship Matter?“, mille eesmärk on vahetada ideid ja kogemusi riikide ettevõtluspoliitika, haridusasutuste õpetamispraktika ja ettevõtete innovatsiooni juhtimise teemadel. Konverentsil esinevad rahvusvaheliselt tunnustatud teadlased, poliitikategijad ja praktikud. Majandusteaduskonna teadusprodekaan ja ettevõtluse professor Urve Venesaare sõnul on sellised üritused Eesti inimestele suurepäraseks võimaluseks saada kodus osa maailma teadussaavutustest ja arutada võimalusi Euroopa teiste ülikoolide tippudega.

Konverentsi korraldaja, European Foundation of Management Development (EFMD) on rahvusvaheline Euroopa majandus- ja ärikoole ühendav organisatsioon, kes  koondab enam kui 700 liiget 80 riigist ning  pakub teadlastele, ärikoolide ja ettevõtete juhtidele võimalusi enesearenguks ning koostööks. EFMD ettevõtluskonverents on üks  organisatsiooni koostöövormidest  ja selle korraldamine on suur au.

Hetkel kuum