Tuulevaikus nurjas ajaloolise õhupallireisi üle Eesti

Indrek Kald 21. veebruar 2011, 12:56

Saaremaalt startides esimest korda kuumaõhupalliga üle Eesti lennata kavatsenud Kalev Tikk pidi idatuulte tõttu laupäeval reisi alustama hoopis Lääne-Virumaalt Võsu lähedalt.

Tema sõnul oli plaanis lennata Võsult Pärnusse või Haapsalusse, kuid plaanitust sai läbitud vaid kolmandik, sest tuulevaikuse tõttu tuli reis Kesk-Eestis katki jätta.

Meeskond, kuhu peale Tiku kuulusid veel tema tütar ja kaks kuumaõhupalli piloodiõpilast, siiski väga pettunud ei olnud ja kavatseb peagi uue rekordikatse teha.

"Saaremaale lendamist me plaani ei võtnudki, sest Saaremaale on väga raske õhupalliga pihta saada," selgitas Kalev Tikk Meie Maale ning märkis, et selleks peavad valitsema väga soodsad tuuled.

Õhupall startis laupäeval kell 10.27 Võsu lähistelt, möödus kell 11 Jänedast kõrgusel 800 meetrit ja kiirusega 13 km/h. Kl 12.22 oli pall jõudnud nõrga kirdetuulega Kakerdaja raba kohale. Kl 14.29 tuli sõit pooleli jätta. "Tuul kadus peaaegu täielikult ning polnud mõtet jätkata. Maanduti põllule Ravila teeristist umbes 1 km Kose poole," teatas õhupallilennu veebileht.

Krõbeda ja selge ilmaga ongi kõige soodsam taoline õhupallireis ette võtta, sest enamus maailma kuumaõhupalli lennurekordeid on tehtud ajavahemikul jaanuarist märtsini; ideaalis sooviks kuumaõhupallimeeskond Saaremaalt startides lennata Peipsi järve kaldani, mis teeks linnulennult 360 kilomeetrit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. February 2011, 12:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing