BÖRS: Naftamurede leebudes Aasia roheline

Fredy-Edwin Esse, California 25. veebruar 2011, 09:40

Aasia aktsiaturud liikusid nädala viimasel kauplemispäeval peamiselt üles, sest nafta hind taandus mitme aasta tipust, kuigi Lähis-Ida pinged hoidsid enamikku ostjatest kodus.

Investorite meelestatust on jätkuvalt olulisel määral mõjutamas Muammar al-Gaddafi poolt juhitav Liibüa, kus on toimumas rahvaülestõus. Nafta hind samas taandus tipust, sest Rahvusvaheline Energiaagentuur teatas, et on valmis käiku laskma enda hädaabi varud, kui peaks tekkima nafta defitsiit.

"Globaalne tähelepanu on endiselt Liibüa peal, kus olukord ei paista paranevat. Nafta hinna tõus muudab investorid närviliseks, kuna ei teata, mis mõju see maailma majandusele avaldab," ütles ANZ Banki ökonomist Khoon Goh MarketWatchile. "Toiduhinnad on juba väga kõrged ja kõrged energiahinnad on viimane asi, mida maailmamajandus praegu vajab. Selline kombinatsioon tekitab juba tõsise inflatsiooni väljakutse riikide keskpankadele."

Tokyo börs on täna mõistlikult edasi liikunud taaskord tänu eksportijatele nagu Toyota, kelle aktsiasoovituse tõstis Credit Suisse "osta" peale. Nikkei 225 tõusis 0,71%.

Lõuna-Korea Kospi indeks liikus 0,69% üles, kus ehitussektori ja lennundusaktsiad aitasid turul edasi liikuda. Hang Sengi indeks tõusis 1,97%, Hiina CSI 300 indeks 0,21% ning India Sensex 0,97%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2011, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing