Goldman Sachs: iPad 2 annab Apple aktsiale tõuke

Rait Rebane 28. veebruar 2011, 21:03

Goldman Sachsi analüütiku Bill Shope sõnul viib nädala teises pooles müügile tulev iPad 2 tehnoloogiagigandi Apple aktsiahinna tõusule.

Paljud analüütikud ning investorid usuvad, et Apple toob kolmapäeval viimaks iPad 2 avalikkuse ette. Uus tahvelarvuti annaks tugeva hoobi konkurentidele nagu Morotola, Dell, Hewlett-Packard ja RIM.

„Apple iPad 2 annab tugeva löögi teistele lähikuudel müüki tulevatele tahvelarvutitele. Suure tõenäosusega annab uus seade tõuke ka ettevõtte aktsiale,” teatas Goldman Sachsi analüütik Bill Shope, „kuigi pole uue iPadi täiustused veel avalikkusele teada, olen veendunud, et sellel on märkimisväärselt uuendusi.”

Apple aktsia on viimase 12 kuuga kerkinud 73 protsenti 354,15 dollarini, vaatamata sellele säilitas Goldmani analüütik ettevõtte aktsiale ostusoovituse ning hinnasihi 450 dollarit.

iPadi on siiani saatnud meeletu edu ning tehnoloogiagigant on tänaseks päevaks müünud enam kui 14,77 miljonit tahvelarvutit. Strategy Analyticsi hinnangul on Apple käes hetkel on 75 protsenti tahvelarvutite turuosast.

„Mulle näib, et Apple juhib jätkuvalt tehnoloogia võidujooksu,” lisas Bill Shope.

Täna keskpäevaks on Apple aktsia kerkinud 1,03 protsenti 351,54 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2011, 21:03
Otsi:

Ava täpsem otsing