Mägus: käibekasv ei toonud uusi töökohti

Katre Pilvinski, Anne Oja 02. märts 2011, 08:00

Kui peale majanduslangust käibed taastusid, ei tekkinud uusi ametikohti samas tempos, kuna nii ettevõtted kui ka töökollektiivid polnud selleks valmis, kommenteeris Nordic Hotelsi juht Feliks Mägus.

Majutuses ja toitlustuses töötas 15 153 inimest ehk 4,7% 2009. aasta neljandast kvartalist vähem. Käivet tegid nad aga 19,3% rohkem.

„Tõenäoliselt on ikka tegemist sellega, et kui majandus langes 2008-2009, puudutas see majutus- ja toitlustussektorit väga tugevalt. Kui nüüd käibed taastusid, ei tekkinud uusi ametikohti samas tempos, kuna nii ettevõtted kui ka töökollektiivid polnud selleks valmis,“ kommenteeris Mägus.

„Eks me küll ootasime kasvu, aga polnud kindlad, kas see kasv on jätkusuutlik. Osa töötajaid olid olnud tööl osalise koormusega ja arusaadav, et see neid ei rahuldanud. Seetõttu olid inimesed valmis käibe kasvades tegema rohkem tööd,“ selgitas Mägus.

Mägus tõdes, et pisut aitas käibe kasvule kaasa ka hinnatõus. „Mingil määral hinnad tõusid, kuid 2009. aasta lõpuga võrreldes vaid 2-3%. Nii et müügikasv tuli eelkõige mahtude suurenemisest.“

Mägus ütles, et Nordic Hotelsil läks 2010. aastal tervikuna üsna hästi. Tunamullusest olid paremad nii käibed kui ka kasumlikkus. Erakorraliste kulude tõttu lõpetas ettevõte aasta siiski kahjumiga. Samas oli eelmine aasta, mis oli Nordic Hotelsile kolmas täispikk tegevusaasta, kolme aasta võrdluses kõige parem. Võrreldes 2005. aastal tehtud äriplaaniga ollakse aga käibes siiski 30% plaanitust maas.

„Loodan, et ettevõtte müügitulud ja kasumlikkus kasvavad vaatamata sellele, et on ette näha erinevate kulude suurenemist,“ ütles Mägus 2011. aasta kohta. „Loodan, et jõuame äriplaanis kavandatule lähemale ja et jätkuks raha nii töötajate koolitamiseks kui ka hotelli toodete ning teenuste arendamiseks.“

Äsja avaldatud statistika kohaselt tegid Eesti ettevõtted möödunud aasta neljandas kvartalis pisut vähema arvu töötajatega viiendiku võrra suurema käibe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. March 2011, 08:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing