Börsil langus

Raivo Sormunen 02. märts 2011, 16:31

Swedbanki Baltikumi aktsiate kauplemisüksuste juht Simmo Sommeri sõnul on Tallinna börsi aktsialanguse taga osaliselt negatiivsed meelolud globaalsetel turgudel kui ka nõrgad kvartalitulemused.

Tallinna börsi jälgiv OMXT indeks andis täna järele 1,72% ning peatus 743,20 punktil.
Olympic EG odavnes 1,9%, tasemeni 1,58 eurot. Merko Ehitus sulgus 9,467 eurol ehk 2,3% miinuses. Tallink Grupp kaotas 2,0% ja sulgus 0,815 eurol.

Kui 18. veebruaril saavutas börsiindeks kõrgeima taseme pärast 2007. aasta oktoobrit, siis viimase kahe nädala jooksul on indeks juba 5,5% järele andnud.

Sommeri sõnul hoiab geopoliitiline ebakindlus ning sellega kaasnenud kütuse hinnatõus välisturge selgelt ärevana.
„Üritatakse hinnata mõju ettevõtete tulemustele ning majandusele tervikuna.
Sellises olukorras on osad investorid otsustanud vähemalt ajutiselt kõrvale astuda või leida turvalisemat varaklassi. Tallinna börsi korrelatsioon välisturgudega ei ole üldjuhul väga kõrge, kuid negatiivsed meeleolud teistel turgudel on osaliselt kindlasti mõjutamas ka meie aktsiaid,“ märkis aktsiate kauplemisüksuste juht.

Lisaks märkis Sommer, et just lõppes ka kvartalitulemuste avaldamise periood, kus osad tulemused jäid ootustele alla. „Pikaajalisem investor peab nagu ikka endalt küsima, kas tema investeerimistees peab praegusel hinnatasemel endiselt paika ning vastavalt ka siis käituma.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2011, 12:10
Otsi:

Ava täpsem otsing