IMF: Arenevad turud on ülekuumenemas

Fredy-Edwin Esse, California 08. märts 2011, 10:18

Rahvusvahelise Valuutafondi kõrge ametniku sõnul on maailmamajanduse taastumist vedanud arenevad turud ilmselt liiga kiiresti kasvamas, mida survestab inflatsiooni kiirenemine.

Mitmed kiiresti kasvavate majandustega riigid eesotsas Hiina ja Brasiiliaga on tegemas suuri pingutusi, et infltasiooni kontrolli all hoida ja pidurdada suurte investeeringute sissevoolu, lausus fondi tegevjuhi asetäitja John Lipsky Reutersile. Ta rõhutas, et IMF on üha rohkem mures aset leidvate arengute üle.

"6,5% kuni 7% aastas kasvavate arenevate majanduste tootlikkuse varud on ammendumas, mille tulemusena hakkame me nägema väljakujunevaid märke ülekuumenemisest," lausus Lipsky.

Tõusev toornafta hind probleemile hoogu juurde andnud, kuid Lipsky sõnul pole IMF alandanud riikide kasvuprognoose, kuna arvatakse, et nafta hinna järsk hüpe üles on kõigest ajutine.

Tema sõnul kajastus nafta hinnas enne Liibüa rahutusi maailmamajanduse väljavaate paranemine, kuid viimased mured on seotud tarnete katkemisega, mis tekitasid "hirmu faktori" ja see viis juba nafta hinna üle 100 dollari barrelist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. March 2011, 10:19
Otsi:

Ava täpsem otsing