Gates'i varandus võiks olla poole suurem

Fredy-Edwin Esse, California 09. märts 2011, 10:44

Ekspertide sõnul ei kaotanud Bill Gates eelmisel aastal maailma rikkaima mehe tiitlit, vaid ta andis selle ära, kuna on annetanud miljardeid dollareid enda heategevusfondi.

Ajakiri Forbes avaldab täna 2011. aasta maailma rikkaimate nimekirja ja eelmise aasta esikolmik - Gates, Warren Buffett ja Carlos Slim - peaks troonima tabeli tipus ka sel aastal. Trio on nimekirja tipus olnud juba viimased viis aastat, kirjutab Reuters.

Paraku ei oleks tegu mingi võistlusega, kui Microsofti kaasasutaja Bill Gates ei oleks juba enam kui kolmandiku enda varandusest annetanud Bill ja Melinda Gates'i fondile, mis keskendub ülemaailmsele tervisele ja arengule ning USA haridusele.

"Tegu ei oleks võistlusega," ütles jõukuseuuringu firma Wealth-X juht David Lincoln. "Gates oleks turvalise vahemaaga esimene, kui ta poleks kunagi avastanud filantroopiat."

Lincolni sõnul on Gates'i varandus hetkel umbes 49 miljardit dollarit, jäädes alla Carlos Slimi 60 miljardi dollarilisele varandusele. Teise kuulsa filantroobi, Buffetti varandust hinnatakse umbes 47 miljardile dollarile.

Samas, kui Gates poleks raha ära andnud, siis tema varandus küündiks 88 miljardi dollarini. Gates ja tema naine Melinda on praeguseks loovutanud 28 miljardit dollarit enda fondi, mis on Ühendriikide suurim.

Gates kaotas läinud aastal maailma rikkaima mehe tiitli mehhiklasest miljardärile Carlos Slimile ja see oli Gates'ile alles teine kord jääda teiseks pärast 1995. aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2011, 08:45
Otsi:

Ava täpsem otsing