Playtech pingutab tuleviku nimel

Fredy-Edwin Esse 11. märts 2011, 00:00

Maailma suurima online-mängutarkvara tootja Playtechi kasum kasvas läinud aastal 10%, kuid aktsia jätkab endiselt kukkumist. Selle peatamiseks ning tuleviku kindlustamiseks on firma asunud kokku ostma tarkvarateenuste firmasid, tänu millele oleks kergem konkureerida üha reguleeritumas internetikasiinonduses.

Kasum üle ootuste, kuid fookus mujal. Eestis baseeruv firma raporteeris Reutersi teatel EBITDA kasumina 103 miljonit eurot 2010. aastal, millele aitasid kaasa läinudaastane jalgpalli MM, litsentsilepingud Betfairi ja Unibetiga ning ülevõtmised.

Thomson Reutersi küsitletud analüütikud prognoosisid keskmiselt 93 miljoni eurost EBITDA kasumit.Lisaks teatas Playtech, et ostab Worldwide Online Enterprisesi käest PT Turnkey Services 140 miljoni euro eest, et saada suuremat kasu tururegulatsioonidest.

"Tegu on meie jaoks siirdetehinguga, sest nüüd me saame platvormi, mille peal kasvada juba reguleeritud ja varsti reguleeritavatel turgudel, arvestades fakti, et uutel reguleeritud turgudele tulijatel puuduvad nõutavad võimekused," ütles Playtechi tegevjuht Mor Weizer.

Rikkalikud dividendid. Suureks pauguks firma arengule on Londoni põhibörsile mittesaamine, sest firmal ei ole ette näidata piisavas mahus vajalikke andmeid. Praegu on Playtech Londoni alternatiivbörsi AIM üks suurimaid firmasid ja pääs "suurte poiste" sekka aitaks juba oluliselt kaasa firma arengule.Playtechi aktsia on sel aastal kukkunud juba 13% ning eilne kauplemispäev tõi langusele vaid lisa. Firma turuväärtus küündib hetkel ligi 900 miljoni naelani.

On arusaadav, et üha jäigemalt reguleeritavad hasartmängud internetis on piiramas firmade nagu Playtech kasumivõimalusi, kuid uute firmade ülevõtmine on samm õiges suunas. Ja kuigi firma maksab veel dividende ka, siis aktsiate ostmisega mina veel ei kiirustaks. Aktsial paistab langusruumi veel olevat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:49
Otsi:

Ava täpsem otsing