Kompromiss maksuvaidlusele

Väinu Rozental 12. märts 2011, 11:39

BLRT Gruppi kuuluv vanametallifirma OÜ Refonda peab tasuma maksuameti poolt varem nõutud ligi 117 miljoni asemel vaid ligi 8,9 miljonit krooni makse.

„Maksupettuse organiseerimise väitest loobuti ja tasumisele kuuluv summa tuleb tasuda hoolsusnõuete rikkumise eest,“ selgitas BLRT Grupi pressiesindaja Katja Ljubobratets. Tema sõnul on kohtumäärusega kinnitatud kompromiss nüüdseks jõustunud ja tasumisele kuuluvast summast on põhiosa tasutud ning intressid makstakse vastavalt kokku lepitud tähtaegadele.

„Meie advokaatide väitel oli kokkuleppe otsimise initsiaatoriks maksu- ja tolliamet,“ ütles Ljubobratets ja lisas, et läbirääkimised kompromissi otsimiseks kestsid poolteist kuud.

Maksu- ja tolliamet selgitas, et kompromissi tegemine maksuasjades on võimalik üksnes siis, kui maksuhaldur on oma maksuotsuses avastanud vigu ja tühistab neid tunnistades vastavas osas puuduliku maksuotsuse ega jää ootama negatiivset kohtuotsust. „Maksu- ja tolliametil on hea meel, et potentsiaalselt  pikaks venida võinud kohtuprotsess sai niisuguse lahenduse, sest kohtuvaidlus oleks kaasa toonud suured kulud mõlemale osapoolele,“ edastas maksu- ja tolliameti avalike suhete juhi kt. Anne Osvet.

Ka OÜ Refonda juhatuse liige Mark Berman avaldas heameelt, et pikk ja keerukas maksuvaidlus on lõppenud ning kompromiss leitud. „Ma arvan, et mõlemad pooled astusid õige sammu,“ lausus Berman. „Kompromiss on hea otsus nii maksuametile kui meile. Vaidluse jätkumisel oleks kulunud veel palju aega ja raha.“

Põhja maksu- ja tolliamet esitas Refondale 2009. aasta veebruaris maksuotsuse, milles nõudis 2006. aasta eest täiendavalt erijuhtude tulumaksu 78,7 miljonit krooni ja käibemaksu 37,8 miljonit krooni. Refondale heideti ette maksupettuse organiseerimist ning riigile vanametalli kokkuostul maksude tasumata jätmist.

Refonda sattus maksuinspektorite huvisfääri seoses mitme vanametallihankijatest arvevabriku kriminaalasja uurimisega, sest Refonda oli üks mitmest firmast, kes vähemalt ühe petturfirma käest oli vanametalli ostnud. Põhja maksu- ja tollikeskus asus tookord seisukohale, et täiendavate maksude tasumiskohustus lasub Refondal, kes on endaga mitteseotud firmade tegevust organiseerinud.

Kuna Refonda tegevus oli maksuameti korduvate kontrollreidide tõttu tugevalt häiritud ja firmale oli esitatud suur täiendav maksunõue, lõpetas Refonda 2008. aasta lõpus sootuks tegevuse. Vanametalliga hakkas kõikidel senistel turgudel tegelema OÜ Vakaru Refonda.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. March 2011, 16:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing