Refonda suur maksuvaidlus lõppes kompromissiga

Väinu Rozental 14. märts 2011, 00:00

Refonda teatel tühistas maksuhaldur oma varasema maksuotsuse ja vähendas maksunõuet umbes 104 miljoni krooni võrra.

"Maksupettuse organiseerimise väitest loobuti ja tasumisele kuuluv summa tuleb tasuda hoolsusnõuete rikkumise eest," selgitas BLRT Grupi pressiesindaja Katja Ljubobratets.

Tema sõnul on kohtumäärusega kinnitatud kompromiss nüüdseks jõustunud ja tasumisele kuuluvast summast on põhiosa tasutud ning intressid makstakse vastavalt kokku lepitud tähtaegadele. "Meie advokaatide väitel oli kokkuleppe otsimise initsiaator maksu- ja tolliamet," ütles Ljubobratets ja lisas, et läbirääkimised kompromissi otsimiseks kestsid poolteist kuud.

Maksu- ja tolliamet selgitas, et kompromissi tegemine maksuasjades on võimalik üksnes siis, kui maksuhaldur on oma maksuotsuses avastanud vigu ja tühistab neid, tunnistades vastavas osas puuduliku maksuotsuse ega jää ootama negatiivset kohtuotsust.

Amet rõõmustas konstruktiivse lahenduse üle. "Maksu- ja tolliametil on hea meel, et potentsiaalselt pikaks venida võinud kohtuprotsess sai niisuguse lahenduse, sest kohtuvaidlus oleks kaasa toonud suured kulud mõlemale osapoolele," edastas maksu- ja tolliameti avalike suhete juhi kt Anne Osvet.

Ka firma jäi rahule. Ka OÜ Refonda juhatuse liige Mark Berman avaldas heameelt, et maksuvaidlus on lõppenud. "Ma arvan, et mõlemad pooled astusid õige sammu," lausus Berman. "Kompromiss on hea otsus nii maksuametile kui ka meile. Vaidluse jätkumisel oleks kulunud veel palju aega ja raha."

Põhja maksu- ja tolliamet esitas Refondale 2009. aasta veebruaris maksuotsuse, milles nõudis 2006. aasta eest täiendavalt erijuhtude tulumaksu 78,7 miljonit krooni ja käibemaksu 37,8 miljonit krooni. Refondale heideti ette maksupettuse organiseerimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:49

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing