Elektroonikatehas pööras käibe taas tõusule

Birjo Must 15. märts 2011, 00:00

Kui 2009. aastal oli Scanfili käive languses, siis 2010. aastal suudeti see pöörata 11,7protsendiseks tõusuks, seisab ettevõtte majandusaasta aruandes. Möödunud aastal ületas Scanfili käive küll 2007. aasta taseme, kuid sellegipoolest pole buumiaja tipptulemuseni veel jõutud.

Kuigi käibeprognoos täitus, ei ole tootmismahtude täisvõimsust veel saavutatud, seisab aruandes. Scanfili esindajad ei soostunud Äripäevale majandustulemusi kommenteerima.

Turg on taastumas. Konkurentide hinnangul on majanduslik olukord elektroonikakomponentide tootmise valdkonnas taastumas ning selle aasta suhtes ollakse optimistlikud.

Kuressaares asuva Soome elektroonikafirma Incapi filiaali juhi Mikko Hirvineni kinnitusel kasvas ettevõtte käive 2010. aastal võrreldes varasemaga 40 protsenti. Kasvu peamine põhjus oli tema hinnangul tootmise ületoomine Soomest Eestisse, aga ka tööstuslike elektroonikakaupade suurem nõudlus.

"Üldiselt oleme lähima tuleviku suhtes oluliselt optimistlikumad," rääkis Hirvinen.

Ka Elva elektroonikatehase ASi Enics Eesti juhatuse esimees Kalle Kuusik arvas, et elektroonikasektoris tervikuna liigutakse tõusulainel. "Arvan oma sisetunde järgi, et kõigil Eestis tegutsevatel elektroonikaettevõtetel niisugune trend. Suurusjärgud võivad sõltuda erinevatest klientidest ja toodetest, kuid arvan, et pigem tõusutrend kui vastupidi," kinnitas Kuusik.

Ka Scanfili möödunud aasta majandustulemusi mõjutas see, et Soome kontsernist toodi mõne tootegrupi tootmine Eestisse üle ning seoses sellega soetati kolm uut masinat, seisab aastaaruandes. Ka personali hakati majanduse elavnedes taas suurendama. Kui 2009. aastal töötas ettevõttes keskmiselt 337 inimest, siis möödunud aastal ulatus arv juba 380ni.

Hinnang sellele aastale. Tänavu Scanfil olulisi muudatusi tootmises ei planeeri. Tööstuselektroonika toodete ja seadmete tellimuste tase jääb prognoosi järgi sel aastaks samaks mis mullu, elektroonikatoodete tootmine on planeeritud jätkuvalt kasvama, mida võimaldab 5200 ruutmeetri suurune tootmishall.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing