USA suurpangad plaanivad tõsta dividende

Rait Rebane 18. märts 2011, 20:50

JPMorgan Chase, Wells Fargo ja teised Ühendriikide suurpangad avaldasid täna pärast Föderaalreservi teise stressitesti läbimist, et plaanivad tõsta dividende.

Avaldus tuli mõni minut pärast seda kui USA keskpank teatas, et lubab 19 suuremal pangal kasutada reserve, et osta tagasi aktsiaid, maksta tagasi võlgu valitsusele ja suurendada dividendimäärasid.

„Aktsionäridele dividendimaksete taastamine antud  olukorras on samm finantssektori paranemise poole.” teatas Föderaalreserv tänases avalduses.

Majanduse tugevnemine ning finantsettevõtete rahavoogude paranemine on Föderaalreservile kinnitanud, et suuremad pangad võivad finantskriisi perioodil kogutud rahareserve vähendama hakata. Pangad nagu BB&T, BNY Mellon ja U.S. Bancorp on samuti välja käinud plaanid tõsta dividendimäärasid.

„Täna avaldatud plaanid tõestavad, et Ühendriikide suurpangad on üle saanud finantskriisi probleemidest,” teatas Reutersile Bahl & Gaynor Investmen Counseli analüütik Matt McCormick

2007-2009. aastatel lõpetasid suurem osa Ühendriikide pankadest dividendi väljamaksed. Viimastel kuudel on investorid üha enam survestanud pankasid taastama kvartaalsed dividendimaksed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2011, 20:50
Otsi:

Ava täpsem otsing