BÖRS: Aasias asendus müügiralli osturalliga

Fredy-Edwin Esse, California 21. märts 2011, 10:22

Läinud nädalal tugevasti odavnenud Aasia aktsiaturgude aktsiad andsid investoritele täna põhjust avada rahakotirauad ning osta odavalt hinnatud aktsiaid.

Aasia turud on nädala esimesel kauplemispäeval peaaegu eranditult rohelised. Languses oli vaid Pakistan ja pool Hiinat, kus riik sekkus jällegi mullistumise vastu võitlemiseks.

Hiina keskpank tõstis pankade kohustusliku reservimäära juba kolmandat korda sel aastal, seekord 0,5 protsendipunkti võrra, mille reservimäär suurimate pankade jaoks on tõusnud juba 20%-ni.

Investorid aga ei lasknud ennast heidutada ja ostsid pankade aktsiaid veelgi enam kokku. Samas on mitmed analüütikud hoiatamas, et pankade head ajad tähendavad tõenäoliselt veelgi enam likviidsust piiravaid meetmeid.

Läinud nädalal kukkus Nikkei 225 indeks üle 10% pärast maavärinat, tsunamit ja jätkuvat tuumakatastroofi ohtu. Puutumata ei jäänud ka teised regiooni turud, mis kukkusid keskmiselt ligi 3% ja survestasid ka USA ja Euroopa turge.

Nüüd aga leiavad paljud analüütikud, et aktsiate hinnatasemed on muutunud väga atraktiivseteks.

"Tehnilisest vaatepunktist on Aasia turud, välja arvatud Jaapan, ülemüüdud. Suur osa halbadest uudistest on aktsiatesse sisse hinnatud ja rahanduspoliitika ei ole väga piirav," ütles Citigroupi strateeg Markus Rosgen Reutersile. Rosgen ennustab, et Aasia turud, peale Jaapani, tõusevad aasta lõpuks praegustelt tasemetelt ligi 50%.

Nagu öeldud, oli Aasia täna läbinisti roheline ning tõusu sai nautida lai ring investoreid. Hang Seng tõusis 1,64%, Shanhai A-aktsiate indeks 0,08%, Taiex 0,87%, Kospi 1,13% ning Sensex 0,24%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. March 2011, 10:46
Otsi:

Ava täpsem otsing