Suure konkurentsi tõttu on neljatärnimajutuse hinnad Eestis tõepoolest väga madalad, kuid nõudluse kasvamisel hakkavad need loodetavasti tõusma, kommenteeris Eesti hotellide ja restoranide liidu ja Nordic Hotelsi juht Feliks Mägus.
Hotellitube pakkuva veebilehe hotels.com täna avaldatud uuringust selgub, et Tallinn pakub maailmas kõige odavamat neljatärnimajutust. Siin tuli mullu toa eest välja käia keskmiselt 62 eurot, samal ajal kui Helsingis maksab öö neljatärnihotellis 101 eurot.
„Väga suure tõenäosusega on see tingitud sellest, et vahetult enne masu lisandus Tallinna hotelliturule suur hulk uusi neljatärni hotelle,“ rääkis Mägus. „Kui masu algas, siis tõi see samaaegselt uute hotellitubade lisandumisega kaasa nõudluse languse. Turul algas klientide pärast väga suur konkurents, mis omakorda viis hinnad umbes 30-40 protsenti alla.“
Mäguse sõnul kasutavad kliendid seda kindlasti ära, kuna meil saab neljatärnimajutuse sama hinnaga, millega meie lähiriikides müüakse kahetärni majutust.
Nordic Hotelsi juhi kinnitusel Eestis absoluutselt avalikku statistikat nelja tärni hotellide täituvuse ja toa hinna kohta pole, kuid ta märkis, et täituvused on viimase paari aasta jooksul olulisel määral kasvanud. „Kui täituvused 2007.-2009. aastal kukkusid oluliselt, siis 2010 nägime ikkagi küllaltki suurt tõusu,“ rääkis ta lisades, et külastajad valivad nii hea tasemega hotelli, kui see hinna poolest vähegi võimalik on.
Mägus märkis, et reisisihtkoha seisukohast on muidugi hea, et külastajatel on siia suhteliselt odav tulla ja tõenäoliselt hind reisiargumendina sihtkoha valikuna ka toimib. Teisest küljest aga ettevõtete jaoks ei saa see kaua kesta, kuna neil ei teki nii madala hinnaga müümisel hotellide teenuse kvaliteeti parandamiseks ja töötajate koolitamiseks vahendeid, sõnas ta.
Mis saab neljatärnimajutuse hindadest tulevikus? „Vaatamata sellele, et sisendkulude tase on viimasel ajal olulisel määral tõusnud, pole suure konkurentsi tõttu õnnestunud hindu eriti tõsta,“ rääkis Mägus. Samas tuleb hotellijuhi sõnul tõdeda, et viimase poole aasta jooksul on siiski näha hindu väikeses tõusutrendis. See trend kindlasti jätkub, kuna jätkub nõudluse kasv, kulude kasv ja ettevõtted peavad paratamatult akumuleerima vahendeid, et investeerida toote ja teenuste arengusse ja maksta kohustusi, rääkis ta.
„Kui küsida, kas kunagi jõuame hindade mõistes Euroopa viie jõukama hulka, siis seda kindlasti ei juhtu, kuna teised lähevad meil eest ära,“ ütles Mägus.
Käesoleval aastal arvan, et hinnad tõusevad 10 protsenti kindlasti, arvas ta.
Seotud lood
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.
Enimloetud
1
Ka Villig avas oma padeliäri
3
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
5
Investor ootaks madalamat hinda
Viimased uudised
Omanik: “Ega see otsus kergelt ei tulnud.”
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Hetkel kuum
Ka Villig avas oma padeliäri
Investor ootaks madalamat hinda
Tagasi Äripäeva esilehele