Arengufond: teeme ühe kaasinvestoriga mitu investeeringut

Birjo Must 22. märts 2011, 17:17

Arengufondi investeeringute juhi Heidi Kakko sõnul investeerib Arengufond majanduslikust ratsionaalsusest lähtudes ettevõtete omakapitali ja teeb ühe kaasinvestoriga alati mitu ühist investeeringut.

„Teeme seda ainult siis, kui erasektorist leiame projekti kaasinvestorid,“ selgitas Kakko.

Küsimusele, miks on kaasinvestoriteks sama äriseltskond, vastas Kakko, et kuna Arengufondi tegevuse üheks eesmärgiks on äriinglitest investorite arendamine, plaanib Arengufond teha erinevate kaasinvestoritega igaühega 3-4 investeeringut.

„Sibo Invest on äriinglite investeerimisfirma, kes pärast Arengufondiga kaas-investeerimist on hiljem investeerinud ka iseseisvalt või koos teiste investoritega,“ rääkis Kakko.

Investeeringute juht märkis, et Arengufond julgustab äriinglitest investoreid alati investeerima mitmesse erinevasse projekti, et vähendada ebaõnnestumisest tingitud kapitali kaotamise riski. Samadest põhjustest lähtudes on Arengufond teinud mitu investeeringut koos kaasinvestoriga Bellus Furnitur, lisas ta.

Arengufondil on Kakko kinnitusel tänaseks investeerimisportfellis olevates ettevõtetes umbes 25 erinevat kaasinvestorit, kellega fond on koos investeerinud.
„Kaasinvestorid, nagu antud juhul Sibo Invest, sisenevad ettevõttesse koos Arengufondiga saades sama investeeringu eest samasuure osaluse ettevõtte omakapitalis. my!Windi puhul on tegemist erandliku spin-off ettevõttega, mis kasvas välja Goliath Windist, kus nii Arengufond kui Sibo Invest olid juba mõlemad investoritena sees,“ sõnas Kakko.

Kakko lisas, et oma huvist kaas-investeerida riskikapitali projektides saab iga ettevõtja anda märku Arengufoni kodulehel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. March 2011, 17:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing