AT&T tehing võib kahjustada Ericssoni

Fredy-Edwin Esse, California 22. märts 2011, 13:09

AT&T 39 miljardi dollariline hiigeltehing T-Mobile'i ostmiseks Deutsche Telekomi käest võib tähendada vähem tellimusi ja väiksemaid marginaale Ericsson AB-le ja teistele telekommunikatsiooniseadmete valmistajatele.

"Iga ühinemine sellises mahus tähendab teatud kapitalikulutuste vähenemist ebakindluse tõttu," ütles Swedbanki analüütik Haakan Wranne Bloombergile. "Ja kui kaks operaatorit ühinevad, siis kapitalikulutused pikas perspektiivis ei kasva."

Ühinemise tulemusel ütles AT&T, et plaanib säästa vähemalt 40 miljardit dollarit, sealhulgas erinevate võrguseadmete pealt. Seadmete tootjatele nagu Ericsson, Nokia Siemens Networks või Alcatel-Lucent tähendab ühinemine USA suurima mobiilsideoperaatori tekkimist, kel on rohkem ostujõudu nõudmaks madalamaid hindu taristuseadme ostmisel.

"Ühinenud firma võib täiesti vabalt pigistada tarnijaid senisest rohkem," ütles WestLB analüütik Thomas Langer. "Esiteks on USAs niisama juba kõrgemad marginaalid."

Maailma suurima mobiiltelefonide võrguseadmete tootja Ericssoni pressiesindaja ütles Bloombergile, et nad ei saa spekuleerida AT&T tehingu tagajärgedest. Samuti keeldusid kommentaaridest nii Nokia kui Alcatel Lucenti pressiesindajad.

Läinud aastal teenis Ericsson 24,3 protsenti kogukäibest Põhja-Ameerikast, kus veel integreeriti Nortel Networksilt ostetud vara. Viimased kaks aastat on USA olnud Ericssoni suurim turg. Rootsi firma eelmise aasta tegevusmarginaal püsis 12 protsendi peal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. March 2011, 13:09
Otsi:

Ava täpsem otsing