Kuidas võõras hoovist eemal hoida?

Alyona Stadnik 23. märts 2011, 00:00

TopDoor OÜ juhatuse liikme Roman Õunapi sõnul on tõkkepuu abil kõige lihtsam ja mugavam piirata autode sissepääsu parkimisalale. "Tõkkepuu paigaldamine kulgeb kiiresti ja edukalt, kui ehitustööde käigus on vajalikud ettevalmistused juba tehtud: valatud vundament ning paigaldatud ajami toite ja turvakiirte või metallidetektori kaabeldus," kommenteeris Aldermani Metall OÜ juhatuse liige Toomas Sild.

Tõkkepuud jagunevad tööpõhimõtte järgi hüdraulilisteks ja elektromehaanilisteks. "Sel aastal plaanime tuua Eestisse uue põlvkonna tõkkepuud, millesse on integreeritud LED-displei ja valgusfoor. Displeile võib kuvada erinevat infot - näiteks reklaampakkumisi või tervitusteksti klientidele. Teksti saab panna "jooksma", nii et ära mahuvad ka pikemad teated," märkis Sild.

Teenusepakkujad pakuvad nii järelhooldust kui ka remonditeenust, kuid enne peab tekkima vajadus tõkkepuu järele. "Erand on muinsuskaitse alla kuuluvad piirkonnad, kuhu tõkkepuude paigaldamine pole lubatud, küll antakse luba maa seest tõusvate tõkispostide paigaldamiseks," rääkis Sild.

Tõkkepuu juhtimine toimub üldjuhul kas puldist, nupplülitist või mobiiltelefoniga. Lisaks on võimalik kasutada kaardiga või puutevõtmega ehk nn tabletiga avamist. "Millist seadet klient tõkkepuu avanemiseks soovib kasutada, sõltub kasutajate arvust ja objekti eripärast," märkis Õunap.

Kortermaja hoovi saab telefoni abil. Korteriühistutele soovitab TopDoor kasutada tõkkepuu avamiseks GSM moodulit, kus tõkkepuu juhtimine toimib mobiiltelefoni abil.

"Mooduli kasuks räägib rohkemate kasutajate korral odavam hind võrreldes pultidega või teiste seadetega ning ka mugavus, telefon on igal inimesel tavaliselt kaasas ehk eraldi ei pea taskus või autos hoidma pulti, puutevõtit või tabletti," kommenteeris Õunap.

Võimalik on puu avada ka ID-kaardiga, milleks pakub tarkvara Developers Team. "See on meil lihtsalt ideelahendus, kuid kohalik turg eelistab pisut teisi vahendeid ja meie peamine sihtgrupp on äriettevõtted," kommenteeris Developers Team'i tegevjuht Gunnar Peipman.

ID-kaardi abiga tõkkepuu üles. Peipmani sõnul on ID-kaardi lahendusel omad head küljed: parklates saab jälgida autode sisse-välja liikumist ja arvutada selle põhjal välja parkimisaja pikkuse, samuti saab reguleerida territooriumile sisenemise ja väljumise ajalisi piiranguid. Lisaks on ID-kaardi korral selge, kes oli see isik, kellele tõkkepuu avati ja millal seda täpselt tehti. Rangema turvalisuse huvides saab alati küsida ka PIN-koodi, seda informatsiooni on võimalik viia ka äriinfosüsteemidesse.

"ID-kaardi nõrgem külg on see, et meie ilmastikule vastavaid lugejaid pole kerge leida ja ID-kaardi lugemine on oluliselt aeglasem kui kontaktita kaartidega," lausus Peipman.

PL Trans ASi territooriumil on BFT tõkkepuu, mis on paigaldatud laoplatsi piiramiseks.

Valikul olid määravad hind ja paigaldus.

Aastas paar korda juhtub ka seda, et tõkkepuu sõidetakse maha. Võtame sama ettevõttega, kellelt ostsime, ühendust ja parandatakse ära. Isik, kes maha sõidab, kannab ka kulud.

Algul oli tõkkepuu paigaldatud nii, et auto tulles see avanes. Praegu on meil platsi peal ka valve ja päeval on tõkkepuu üleval ning õhtul teeb selle lahti valvur. Teistele soovituseks, et tõkkepuu oleneb sellest, millisele territooriumile paigaldatakse ja kui palju seal autosid käib. See on individuaalne.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing