Kevade kuulutajad

Signe Sillasoo 25. märts 2011, 00:00

Kevad tuleb juba mitmendat aastat pealinnas teisiti - järjest suurema pauguga. Seda lihtsalt seetõttu, et päevade pikenemise ja ilmade soojenemise perioodi juhatavad taas sisse Tallinn Music Week ja NO99 oma uue sotsiaalkriitilise lavastusega.

Esimene pakub sel aastal nautimiseks ligi 150 artisti loomingut. Kavas on kõike. On džässi, klassikat, poppi, rokki, folki, elektrot... nimetage ainult. Ka külalisi piiri tagant on sel aastal rohkem kui varem. Eesti artistide loomingu sekka kõlab head-paremat artistidelt naaberriikidest, samuti Jaapanist, Kanadast, Prantsusmaalt ja mujalt. Linn on muusikat täis, tasub ainult enda jaoks õige üles leida ja mõnus nädalavahetus seda nautides mööda saata.

Festival pole aga ainuke kevadekuulutaja. Juba mitmendat aastat toob NO99 välja Eesti elu luubi alla võtva lavateose. Kui eelmisel aastal oli konkreetsemalt vaatluse all Eesti poliitmaastik, siis sel kevadel piilutakse inimeste ellu ja hinge. Juureldakse selle üle, miks on asjad nii läinud ja nii jäänud.

Ja kel sellest kõigest veel väheks jääb, saab ühe hea suraka toonust tõstvat huumorit kevadesse kaasa kinodest. Andres Maimik ja Rain Tolk on saanud valmis toreda filmiga "Kormoranid", mis tasub kaemist. Nali, naer ja hea tuju on garanteeritud. Vanadel rokipeerudel bändist Kormoranid lastakse täie vungiga ekraanil rokkida, pilti vürtsitavad mitme Eestis tuntud inimese episoodilised rollid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing