Valitsusliidu põhilubadus: eelarve ülejääki!

ÄP 25. märts 2011, 00:00

Toimetuse kommentaar. Eesmärk ja tegevus pole vast kõige paremini seotud. Kuidas eelarve ülejääk investeeringuid meelitab? Reservid on head, kui neid õigesti kasutada. Ei tasu unustada, et järgmise kriisi ajal ei pruugi meie siseturule raha paiskavad ja sellega meie ettevõtjaid veidigi aidanud põhjanaabrid enam sama teha.

Toimetuse kommentaar. Odekolonnide alkoholiaktsiisi äramärkimine koalitsioonileppes üllatab. Aga kui kosmeetikatooteid valdavalt tõesti juuakse, siis miks mitte. Pigem ootaks tulumaksusoodustuse ülempiiri langetamisega valimiste-eelse ajani, teised maksumuudatused teeks järgmisel aastal. Siseturu toibumine ja palga kasv ei pruugi väga kiired olla.

Toimetuse kommentaar. Töötuskindlustuse alandamine võiks varem tulla. Sotsiaalmaksu lagi samuti. Maamaksu vähendamine võtab aga omavalitsustelt tulu, kas seda kompenseeritakse ja kui, siis millega?

Toimetuse kommentaar. Õõnsavõitu, kuigi õige. Kas sellest võib välja lugeda, et Tallinna Vesi ja Eesti Energia enam hinda tõsta ei tohi?

Toimetuse kommentaar. E-raamatupidamine äriregistris pole kuigi oluline, on paljud ettevõtjad öelnud, pealegi võib see tähendada riigi sekkumist toimivasse turusegmenti.

Toimetuse kommentaar. "Hakka ettevõtjaks" programm on sisult kiiduväärt, kuid tahaks konkreetseid tegevusi näha. Pole mõtet tudengeid lihtsalt konkurentsivõimetule ärijuhtimise erialale suunata.

Toimetuse kommentaar. Õige! Aga... kuidas täpselt? Ja kui palju see maksma läheb?

Toimetuse kommentaar. Üldsõnaline. Raske kommenteerida. Riigiasutuste ja -registrite koostöö on muidugi ainult hea.

Toimetuse kommentaar. Kust ja mis gaasi riiki tooma hakatakse? Taastuvenergiatoetusi oleks võinud juba mullu vähendada.

Toimetuse kommentaar. Börsi osas tahaks küll konkreetsemat sõnastust. Tuleb siis Eesti Energia börsile või ei tule?

Toimetuse kommentaar. Toimetus loodab, et seni kaasamist mitte armastanud koalitsioon teeb kannapöörde. Imesid juhtub ju. Saja päeva reegel on aga kiiduväärt eesmärk. Riigilõivude alandamine on samuti teretulnud. Meest sõnast!

Toimetuse kommentaar. Arengufondi võiks siiski jätta erinevate arengukavade esitajaks, think tank'iks. Samuti tuletame meelde, et alustavate ja eksportivate ettevõtete kõrval on Eestis enamik ettevõtteid väikesed, kuni kümne töötajaga siseturule suunatud firmad.

Toimetuse kommentaar. Rahvusvaheliste äride peakorteriks saamine oleks väärt samm. Aga taas, kuidas? Fortune 500 firmadest on Eestisse investeerinud alla viie. Ka Skandinaavia korporatsioonid pole Eestisse peakontoreid eriti teinud. Välisteenistuste toetuste suurenemisel palume arvestada, et messitoetusest eriti kasu pole, võiksime siiski moodsamaks minna.

Toimetuse kommentaar. Alternatiivbörs on juba aastaid olemas, aga ükski Eesti ettevõte pole sinna lihtsalt tahtnud minna. Tooge Eesti Energia lõpuks lihtsalt börsile!

Toimetuse kommentaar. Missugustest maksumääradest jutt käib? Mis ajast see kehtima võiks hakata?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing