FI analüüsib pensionifonde

Kadrin Karner 25. märts 2011, 15:28

Finantsinspektsioon analüüsib lähiaastail regulaarselt pensionifondide investeerimisportfellide riske.

Finantsinspektsiooni (FI) strateegia aastateks 2011–15 seab ühelt poolt finantsjärelevalve töö peaeesmärgiks finantsturul toimuvate võimalike rikkumiste kiire ja põhjaliku menetlemise ning teiselt poolt finantsasutuste endi võimekuse tõstmise kuritarvituste ennetamisel, teatas inspektsioon.

Finantsinspektsiooni oluliseks tegevussuunaks järgnevatel aastatel on turuosaliste riskide juhtimisele kõrgemate standardite seadmine, seda eriti pensionifondide järelevalves, kus on muuhulgas kavas regulaarselt pensionifondide investeerimisportfelle riskipõhiselt analüüsida.

Finantsinspektsioon pöörab süvendatud tähelepanu ka finantsasutuste organisatsioonilisele ülesehitusele, et järelevalvatavad või nende töötajad ei saaks enda huve klientide huvidest kõrgemaks seada organisatsiooni keerukuse ja hägustunud vastutuse tõttu.

Samuti tegutseb finantsinspektsioon jätkuvalt selle nimel, et finantssektoris kohaldatavaid rahaliste karistuste määrasid tänasega võrreldes oluliselt tõstetaks, eesmärgiga tagada finantsjärelevalve võime vajaduse korral jõulisemalt sekkuda ja turgu paremini suunata.

Finantsinspektsiooni tegevuse keskmes mullu oli muuhulgas pankade krediidiriski valdkonna ning pensionifondide järelevalve, laiemalt ka fondide järelevalve riskipõhise järelevalvemetoodika arendamine.

Finantsinspektsiooni nõukogu kinnitas täna mulluse aastaaruande. Inspektsiooni 2010. aasta tulud järelevalvetasudest ja muud tulud moodustasid kokku 59,4 miljonit krooni, kulud 59,2 miljonit.

Finantsinspektsiooni edasise tegevuse üheks eesmärgiks on inspektsiooni mõju suurendamine teiste riikide, eeskätt Põhjala ja Balti riikide järelevalvete koostöös ning Euroopa ühtsete finantsjärelevalve asutuste koostöövõrgustikus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. March 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing