Pilvetehnoloogia viis Oracle'i taevasse

Fredy-Edwin Esse, California 25. märts 2011, 11:01

Oracle avaldas eile õhtul kvartaalsed tulemused ja prognoosi, mis selgelt ületasid analüütikute ootusi, andes märku üha kasvavast nõudlusest andmebaaside tarkvara järele.

Firma sõnul jääb selle kvartali kasum, millest on teatud kulud maha arvestatud, vahemikku 0,69-0,73 dollarit. Bloombergi poolt küsitletud analüütikud prognoosivad 0,66 dollarilist kasumit.

Oracle'i tegevjuht Larry Ellison on hiljuti omandatud Sun Microsystemsist välja juurutamas madalama marginaaliga tooteid, keskendudes kasumi teenimisele kallimat raudvara tootes.

Väga suureks mõjuriks Oracle'i edus on suurenev nõudlus pilvetehnoloogiale - tarkvara ja andmete edastamine läbi interneti. Selle tulemusel on firma uute litsentside arv kasvanud 29% võrra, mis ennustab ilusat käivet.

"Tulevik paistab helge," ütles JMP Securities analüütik Patrick Walravens Bloombergile, kes soovitab Oracle'i aktsiat osta. "Ellison on keskendunud Suni äri väiksemaks ja kasumlikumaks muutmisele."

Läinud kvartaliga kasvas firma käive koguni 37%, 8,76 miljardi dollarini. Sellest puhaskasumina teeniti 2,12 miljardit dollarit ehk 41 senti aktsia kohta. Aasta varem olid vastavad numbrid 1,19 ja 23 senti.

Investorid võtsid Oracle'i tulemused ja tulevikunägemuse soojalt vastu, tänu millele kerkis firma aktsia Nasdaqi järelturul 4,14%, 33,47 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. March 2011, 14:33
Otsi:

Ava täpsem otsing